botoks
fot. Pixabay.com

Z biegiem lat nasza twarz się zmienia. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie się z tym pogodzić, wiele z nas robi wszystko by oszukać czas stosując różne zabiegi. Jednym z nich jest popularnie nazywany botoks.

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/botoks-chcac-zatrzymac-mlody-i-piekny-wyglad/

 

Jak działa botoks?

Botoks czyli zabieg wstrzyknięcia w skórę toksyny botulinowej zwanej też jadem kiełbasianym jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetologii estetycznej. Substancja ta powoduje rozluźnienie mięśnia w miejscu wstrzyknięcia co powoduje wygładzenie skóry i zmniejszenie zmarszczek. Umiejętnie podana potrafi znacznie poprawić wygląd naszej twarzy w niewidoczny sposób. Kluczem jest wybór odpowiedniego specjalisty oraz umiar w stosowaniu. Często stosowany jest też przez młode osoby w ramach prewencji przeciwstarzeniowej.

 

W jaki sposób przygotować się do zabiegu?

Tak naprawdę zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań. Na kilka dni przed zabiegiem wymagane będzie odstawienie niektórych leków więc konieczny jest wcześniejszy kontakt z lekarzem w celu fachowej porady czy żaden z przyjmowanych leków nie koliduje z planowanym zabiegiem estetycznym. Przed ani bezpośrednio po zabiegu nie powinno się również pić alkoholu, korzystać z sauny oraz solarium. Sam zabieg trwa maksymalnie kilkanaście minut a ceny nie są wygórowane. Dokładne stawki poznasz wybierając już konkretny gabinet. Efekty widoczne są niemal natychmiast, chociaż początkowo może występować niewielka opuchlizna.

 

Przeczytaj też: http://silawnas.pl/podatki-marynarskie-jak-rozliczac/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here