łóżeczko
fot. pexels.com

Sen jest najlepszym regeneratorem sił i jednym z najważniejszych czynników, który wpływa na rozwój postawy. Dotyczy to zarówno dorosłych, jak i dzieci, jednak maluchy ze względu na bardzo aktywny czas swojego rozwoju – potrzebują pomocy i troski rozwoju zdecydowanie na najwyższym poziomie. Właśnie z tego względu tak ważne jest, aby wybrać dla dziecka jak najlepszą i najbezpieczniejszą pościel do łóżeczka. Zobacz, czym powinna się ona charakteryzować!

Zobacz też: http://jegoego.pl/posciel-dla-dzieci-do-lozeczka/

Zanim dziecko położy się spać

Dobra pościel do łóżeczka jest niesamowicie ważna, ale na niewiele się zda, jeśli tuż przed snem dziecko nie będzie dobrze przygotowane. Co należy rozumieć poprzez właściwe przygotowanie do snu? Dziecko tuż przed snem nie powinno mieć kontaktu z niebieskim światłem, które emanuje z telefonów lub telewizora. Dziecko przed snem należy również wyciszyć, nakarmić około 2 godziny przed snem. Wówczas z połączeniem pościeli dobrej i bezpiecznej dla dziecka można zadbać o zdrowy sen.

Poduszka – kluczowy element pościeli

Tak naprawdę każdy element pościeli (poduszka, kołdra, poszwy) są istotne, jednak poduszka jest z nich najważniejsza. To na poduszce przez  wiele godzin z rzędu leży głowa, a jej ułożenie wpływa na postawę kręgosłupa. Ten z kolei wpływa na funkcjonowanie i rozwój całego ciała, organizmu. Tak jest, dobra poduszka to nie tylko wygoda spania, ale właśnie, jak zostało wspomniane wpływ na zdrowie, to sposób, aby zniwelować ewentualne wady postawy. Jaka zatem powinna być ta idealna poduszka? Warto postawić na poduszki z naturalnych materiałów i takie, które dopasowują się do kształtu głowy. Trzeba też pamiętać, że poduszkę należy regularnie czyścić, dbać o jej higienę. 

Materac – równie istotny element łóżeczka

Materac jest praktycznie tak samo ważny, jak poduszka. To na nim leży całe ciało. Czasem rodzice wybierają dobrą poduszkę, a materac kupują z przymrużeniem oka. Niestety nieodpowiedni materac może sprawić, że nawet najlepiej dobrana poduszka nie spełni swojej roli.

Poszwa – liczy się jakość

Wybierając poszwy na zakupioną pościel postaw na naturalny skład, dzięki temu materiał będzie ,,oddychał’’ i zapewni odpowiednią cyrkulację powietrza pomiędzy materiałem, a poduszką czy pościelą.

Przeczytaj też: http://silawnas.pl/karmienie-piersia-i-miesiaczka-mity-i-fakty/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here