W jaki sposób można zagęścić rzadkie włosy

Jeszcze do niedawna rzadkie włosy zazwyczaj były domeną osób starszych. Obecnie jednak na taki stan rzeczy wpływa wiele innych czynników i problem ten zaczyna dotykać ludzi w różnym wieku. Do najczęstszych przyczyn zaliczymy złą dietę oraz przyjmowanie niektórych lekarstw. W przypadku diety za rzadkie włosy odpowiadają niedobory witamin i minerałów.

Również zbyt intensywne stylizowanie włosów lub błędna pielęgnacja mogą prowadzić do takich problemów. Jeżeli już przydarzy nam się taki problem warto jest wiedzieć, w jaki sposób możemy skutecznie walczyć z rzadkimi włosami.

Najczęstszą przyczyną jest łysienie androgonowe, odpowiadają za nie męskie hormony i dotyka ono zarówno mężczyzn jak i kobiet, trzeba jednak uczciwie przyznać, że zazwyczaj z kobietami obchodzi się o wiele łagodniej. Również zaburzenia pracy tarczycy a co za tym idzie problemy hormonalne są częstym powodem wypadania włosów. Jeżeli już poznaliśmy przeciwnika, to warto dowiedzieć się jak się z nim zmierzyć.

Jak zagęścić rzadkie włosy

Wypadanie włosów jest chorobą, która powinna być skonsultowana przez lekarza. Jednak walkę z rzadkimi włosami możemy rozpocząć sami. Jedną z najskuteczniejszych metod na przerzedzone włosy są włókna keratynowe. Na stronie https://www.tredu.pl/toppik/toppik-fibers-12g,21.html znajdziecie specjalistyczny kosmetyk, który bardzo szybko odmieni wasze włosy. Wielką zaletą mikrowłókien Toppik jest błyskawiczne działanie. Efekt grubszych i gęstszych włosów uzyskujemy dzięki połączeniu się ich z naszymi prawdziwymi włosami. Dzięki zastosowaniu takiej technologii możemy cieszyć się z efektu gęstych włosów, aż do kolejnego umycia. Toppik można bez problemu dobrać pod naturalny kolor naszych włosów ponieważ jest on dostępny w dziewięciu kolorach.

Co możemy jeszcze zrobić?

Oprócz wspomagania naszych włosów kosmetykami, możemy jeszcze dodatkowo zastosować specjalistyczne leki, które miejscowo poprawiają krążenie krwi. Dla części osób dobrym rozwiązaniem może okazać się leczenie sterydami.

Kolejnym ważnym krokiem w walce z rzadkimi włosami jest nasza dieta. Jeżeli zauważymy problemy z wypadającymi włosami należy jeść dużo produktów zawierających, przede wszystkim w białko, żelazo, witaminę B, E i A. Cienkie i rzadkie włosy potrzebują także dużo minerałów, takich jak: krzem, cynk i miedź.

Odpowiednie uczesanie też może być skutecznym sposobem na zakrycie naszych niedoskonałości. Nie ma jednej uniwersalnej zasady na walkę z rzadkimi włosami, jednak mamy całkiem duży wybór i z całą pewnością każdy znajdzie drogę idealną dla siebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here