Dlaczego warto dbać o perukę?

0
1694

Nie jest zapewne dla nikogo tajemnicą, że jeżeli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami świetnie prezentującej się niezależnie od warunków oraz idealnie dostosowanej do naszych rysów twarzy i preferencji peruki, nie chcemy rozstawać się z nią choćby na moment. Jest to w pełni uzasadnione, jednakże istnieją sytuacje, kiedy chwilowa rozłąka z produktem jest jak najbardziej zalecana oraz wskazana.

Jednym z takich przypadków jest moment, gdy udajemy się na spoczynek. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy kładąc się spać położyli na poduszce głowę, na której w dalszym ciągu znajduje się nasz ulubiona peruka wykonana z włókien sztucznych lub peruki z włosa naturalnego. Należy się tego jednak wystrzegać, bowiem jak wiadomo podczas snu nieświadomie zmieniamy ułożenie ciała nawet do kilkunastu razy w ciągu jednej nocy, co może mieć bardzo negatywny wpływ na perukę. Po przebudzeniu możemy ze zdziwieniem odkryć, że jest ona zmierzwiona, skołtuniona, natomiast jej układanie przy pomocy grzebienia lub szczotki stanowi nie lada wyzwanie.

Jeżeli jesteśmy posiadaczami peruki damskiej kręconej lub falowaneej, zbyt długie przyciskanie poszczególnych pasm włosowych do powierzchni poduszki poskutkować może ich wyprostowaniem…i to nie w sposób jaki byśmy tego chcieli, a w całkowicie fantazyjny i nietypowy. Przywrócenie stylizacji do pierwotnej formy może się w takim przypadku okazać niemożliwe.

Problemów tych można jednakże w bardzo prosty sposób uniknąć – wystarczy bowiem, że zdecydujemy się na nabycie stojaka na perukę wykonanego ze styropianu lub tworzywa sztucznego. Ma on kształt ustandaryzowanej ludzkiej głowy, a więc będziemy mogli powiesić na nim nabyty wyrób bez obawy, że się on zsunie czy spadnie. Stojak okazać się może także nieodzowny w sytuacji, gdy umyjemy perukę i będziemy chcieli, by wyschła ona samoczynnie, bez stosowania w tym celu urządzeń generujących znaczne ilości ciepła, a więc suszarek, lokówek, czy prostownic. Produkt kosztujący od kilku do maksymalnie kilkunastu złotych okazać się może niezbędnym wyposażeniem garderoby osoby, która wręcz uwielbia nosić peruki, a dzięki nim czuje się młodo, pięknie i odzyskuje pewność siebie utraconą na skutek zmagań z nadmiernym wypadaniem lub przerzedzaniem się włosów. Ze swojej strony pragniemy serdecznie zachęcić wszystkich naszych czytelników do sprawienia sobie takiego właśnie podarku – czy to od specjalnej okazji czy też po prostu aby uprzyjemnić sobie życie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here