Syrop prawoślazowy na gardło – co musisz o nim wiedzieć

Syrop prawoślazowy to jeden z najczęściej stosowanych preparatów łagodzących infekcje górnych dróg oddechowych. Oprócz efektywnego działania redukującego kaszel oraz ból gardła pomaga również chronić układ pokarmowy i poprawia perystaltykę jelit. Skąd bierze się jego znakomite działanie? Czym tak naprawdę jest syrop prawoślazowy? Poniżej kilka najważniejszych informacji.

Apicold® syrop – skład i właściwości

Syrop prawoślazowy to preparat ziołowy, którego głównym składnikiem jest wyciąg z korzenia prawoślazu lekarskiego. Lecznicze działanie prawoślazu znane jest już od starożytności i często stosowane jest w medycynie naturalnej. Obecność w korzeniu tej rośliny śluzu wykazującego silne działanie nawilżające, przeciwzapalne i powlekające, wpływa na wartość tego produktu w leczeniu kaszlu, zarówno suchego jak i mokrego.

Apicold® 1+ syrop z korzenia prawoślazu lekarskiego z dodatkiem miodu działa w ten sposób, że chroni i nawilża gardło, jamę ustną i błonę śluzową, dzięki czemu znacząco łagodzi podrażnienia i ból gardła, a dzięki zawartości miodu i standaryzowanego propolisu wpływa na redukcję infekcji górnych dróg oddechowych. Może być stosowany u dzieci już po 1 roku życia i dorosłych.

Syrop prawoślazowy z dodatkiem miodu i propolisu jest preparatem tanim i łatwo dostępnym – można go kupić w każdej aptece bez recepty, a jego koszt to około 10 złotych.

Apicold® na gardło – dawkowanie i przeciwwskazania                                                           

Apicold® syrop to produkt bezpieczny, który można podawać dzieciom już po 1. roku życia. Apicold® na ból gardła jest dzięki temu doskonałym rozwiązaniem dla najmłodszych, ale nie tylko – sprawdza się także u dorosłych. Szczególnie polecany na ból gardła i kaszel jest Apicold® 1+ syrop z korzenia prawoślazu lekarskiego z dodatkiem miodu, który działa łagodząco na suchy kaszel oraz redukuje podrażnienie jamy ustnej i gardła.

Dawkowanie produktu zależy od tego, w jakim wieku jest osoba przyjmująca syrop. Dzieciom od 1 do 3 roku życia powinniśmy podawać 2,5 ml syropu 3 razy dziennie po posiłku, dzieciom od 3 do 12 roku życia – 5 ml syropu 3 razy dziennie po posiłku. Z kolei dzieci powyżej 12 roku życia oraz dorośli powinni przyjmować 5 ml syropu 3-5 razy dziennie po posiłku i dodatkowo 5 ml przed snem (w razie konieczności).

Osoby, które w przypadku przyjmowania leków powinny zachować szczególną ostrożność, to oczywiście kobiety w ciąży, kobiety w okresie laktacji oraz alergicy (zwłaszcza ci uczuleni na jakikolwiek składnik syropu, na przykład prawoślaz).

Apicold® na gardło ceniony jest za skuteczność, szybkość działania, wykorzystanie naturalnych składników aktywnych oraz niską cenę. Produkt należy przechowywać w zacienionym miejscu, z dala od małych dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here