Rowerem przez Polskę

Rower jest idealną formą spędzania wolnego czasu przyjemnie i pożytecznie. Wystarczy zaplanować trasę, odpowiednio się przygotować i poczuć przysłowiowy “wiatr we włosach”. Poznaj ciekawe szlaki rowerowe, dzięki którym przejedziesz Polskę rowerem, wzdłuż i wszerz, odkrywając uroki naszego kraju z zupełnie innej perspektywy.

Zaczynamy od gór

Karpacki szlak rowerowy liczy prawie 800 km i rozciąga się przez 35 gmin województwa małopolskiego. Podzielony jest na kilka odcinków – główny, dojazdowy oraz łącznikowy. Wybierając tę trasę masz okazję zwiedzić historyczny szlak handlowy, wiodący z południa do Krakowa. Zaczyna się na granicy Polski w Leluchowie, a kończy na Wieliczce.
W Bieszczadach znajduje się transgraniczna trasa rowerowa Komańcza-Medzilaborce, o długości 160 km. Cały szlak biegnie przez drogę asfaltową, więc nie musisz się obawiać o górskie nierówności terenu. Przy drodze będziesz widzieć liczne kapliczki i cerkwie. Będąc w Bieszczadach, koniecznie odwiedź tamtejszy Park Narodowy, którego część została udostępniona dla turystów rowerowych. 
Przygotowując się do wyprawy po górskich trasach, pamiętaj o odpowiednim wyposażeniu. Te, nie należy wcale do najtańszych, więc wyjściem z sytuacji mogą być chociażby pożyczki online.

Od Wielkopolski po Mazowsze

Tak zwany Szlak Stu Jezior to 110 km trasa biegnąca przez lekko pagórkowate tereny Wielkopolski – nieuczęszczane drogi asfaltowe i piaszczyste odcinki. Start ma miejsce w Poznaniu, a meta w Międzychodzie. Jak sama nazwa wskazuje, po drodze będziesz mijać liczne jeziora, ale i pałace lub kościoły. Sam szlak rowerowy uważany jest za najpiękniejszy w Wielkopolsce, więc warto przekonać się i sprawdzić, dlaczego. Ciekawostką jest, że trasa wchodzi w skład międzynarodowego szlaku rowerowego R-1, wiodącego z Calais do Petersburga, co daje możliwość odbycia dłuższej podróży. W sam raz na takie przedsięwzięcie przyda Ci się dodatkowa gotówka. Skorzystaj z pożyczki online i dostosuj raty do swoich potrzeb.
Wybierając się rowerem po Wiślanej Trasie Rowerowej biegnącej wzdłuż Wisły w województwie kujawsko-pomorskim, masz okazję zwiedzić największe miasta regionu: Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Chełmno, kończąc na Grudziądzu. Droga liczy ponad 200 km, a między miastami masz okazję podziwiać przepiękne krajobrazy lasów i łąk, rozciągających się wzdłuż płynącej Wisły. 
Idealną trasę na weekendowy wyjazd rowerowy znajdziesz na Mazowszu. Szlak rozpoczyna się w Warszawie w dzielnicy Wawer i tam też kończy. Zataczając koło o długości 83 km, warto przejechać przez Otwock, Karczew oraz Czersk. Dodatkowo, wyprawę można urozmaicić, zwiedzając park zdrojowy w Konstancinie-Jeziornie oraz ogród botaniczny w Powsinie.

Rowerem nad Morzem Bałtyckim

Będąc nad polskim morzem, masz okazję podziwiać je z perspektywy dwóch kółek, wybierając spośród kilku tras. Szlak rowerowy biegnący z Helu do Ustki to odległość około 170 km. Na trasie mijasz trzy latarnie morskie warte uwagi. O wiele większym przedsięwzięciem wymagającym przejechania 8 tysięcy km jest Międzynarodowy Szlak Nadmorski R-10, biegnący przez tereny 9 państw nadbałtyckich, w tym Polski. To spore wyzwanie dla prawdziwych zawodowców, więc na taką wyprawę skorzystaj z pożyczki online na najpotrzebniejszy sprzęt. Odcinek znajdujący się w naszym państwie liczy 588 km, zaczynając się w Świnoujściu, a kończąc na Gronowie. Jeżeli chcesz rekreacyjnie pokonać choć część tej trasy, wybierz się na 63 km szlak z Łeby do Rozewia, podziwiając nadmorskie latarnie i piękne krajobrazy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here