Jakie leki na potencję przy nadciśnieniu?

Nadciśnienie jest bardzo powszechnych schorzeniem układu krwionośnego, które dotyka coraz większą liczbę kobiet i mężczyzn. Nadciśnienie powinno być leczone i kontrolowane przez lekarza specjalistę, bowiem wiąże się z dużym ryzykiem wystąpienia udaru mózgu, miażdżycy czy poważnej niewydolności nerek. Jednocześnie nadciśnienie wpływać może na problemy z erekcją u mężczyzn. Jakie leki na potencję można przyjmować bezpiecznie przy nadciśnieniu?

Jaki jest związek pomiędzy nadciśnieniem a zaburzeniami erekcji u mężczyzn?

Jedną z przyczyn problemów z potencją wśród mężczyzn może być odkładanie się cholesterolu, a dokładniej frakcji LDL cholesterolu, co prowadzi do zamykania światła naczyń krwionośnych. Nieprawidłowe działanie układu krwionośnego wpływa również na dopływ krwi do ciał jamistych penisa, a w efekcie na problemy z wystąpieniem i utrzymaniem erekcji.

Na zaburzenia potencji wpływ może mieć również zaburzenie czynności śródbłonka naczyniowego i sztywność naczyń krwionośnych, które doprowadzają krew do penisa. Problemy z erekcją spowodowane mogą być również lekami z grupy beta-adrenolityków i leków moczopędnych, przepisywanych w celu obniżenia ciśnienia krwi.

Jakie leki na potencję można przyjmować przy nadciśnieniu?

Wybór leków na potencję przy jednoczesnym leczeniu nadciśnienia wymaga ostrożności. Nie mogą one wpływać na podniesienie ciśnienia i jednocześnie uważać należy na możliwe reakcje z lekami na nadciśnienie. W takiej sytuacji konieczna jest konsultacja z lekarzem prowadzącym, który doradzi, jaki środek wybrać i będzie monitorował leczenie. Mężczyznom, dla których zaburzenia erekcji są wstydliwym problemem, proponujemy skorzystanie z usług apteki internetowej aptekadyzurnastargard.pl.

Do leczenie zaburzeń erekcji przy nadciśnieniu wykorzystywana jest zazwyczaj jedna z dwóch substancji aktywnych: sildenafil lub wardenafil. 

Leki na potencję zawierające sildenafil mogą być bezpiecznie stosowane z lekami na nadciśnienie, poza tymi z grupy nitratów i uwalniających tlenek azotu. Zaleca się rozpoczęcie stosowania tego leku od najmniejszej dawki, która wynosi 25 mg.

Wardenafil jest z kolei substancją czynną, która może być przyjmowana jako składnik leku nie tylko przez osoby borykające się z nadciśnieniem, ale również cukrzycą czy miażdżycą. Działanie tego środka polega na rozszerzeniu naczyń krwionośnych narządów płciowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here