Problemy z sercem

Serce jest to narząd, bez którego ciężko o to, żeby ciało ludzie mogło dalej pracować. Dlatego takie są kolejki na przeszczep serca i czeka się po 10 lat. Jedna, jeśli jest kolejka po serce to i tak, jeśli się jest w pierwszej 50 osób to niestety, ale serce musi spełniać szereg czynników, które będą odpowiednio dopasowane do osoby, która tego serca potrzebuje. Jeśli nie będą one zbyt dobrze dobrane to niestety, ale taka osoba może serca nie dostać albo podczas operacji może się serce nie przyjąć i wtedy robią się jeszcze większe problemy, dlatego tak istotne jest dbanie o serce od początku do końca, jeśli ktoś nie będzie o nie dbał przez od młodości niestety, ale może mieć z nim problemy na starość, a nikt chyba nie chce umrzeć przed emeryturą, skoro odkłada całe życie na emeryturę to chociaż przez parę lat każda osoba chciałaby z niej skorzystać. Jednak jak dbać o to serce, żeby było w dobrej wydolności i jak sobie poradzić z chorobami genetycznymi, które bardzo ciężko wykryć, to wszystko jest bardzo skomplikowane jednak ten tekst ma zadanie pokazać jak to mniej więcej działa i jak sobie poradzić z pewnymi przeciwnościami losu, które czekają na ludzi z problemami serca.

Serce, czym to do końca jest
Według słownika jest to: centralny narząd układu krwionośnego położony w klatce piersiowej, w śródpiersiu środkowym, wewnątrz worka osierdziowego. Serce działa jako pompa zalewowo-tłocząca i jego zadaniem jest utrzymanie przepływu krwi przez tkanki.
Jest to dość zwiała definicja jednak jeśli jest mowa o tak poważnym narządzie jakim jest serce to jest ona odpowiednia, a tak w prostym słowa znaczeniu to każda osoba powinna wiedzieć mniej więcej czym jest serce. Idąc dalej, to jeśli serce jest tak istotne to powinno się o serce równie istotnie dbać, jest ono bardzo podatne na różnego rodzaju choroby, a także na złego podejście do życia.
Przykład takiego czegoś to może być zawał, czyli chwile zatrzymanie akcji serca i jest to ostrzeżenie, które daje serce dla ludzkiego organizmu. Zdarzają się przypadki, szczególnie jeśli jest ktoś bardzo chory, że podczas choroby dostaje taka osoba zawału, a nie jest ona w pełni świadoma tego, że miała zawał. Jest to związane ogólnie ze złym stanem zdrowia osoby chorej i tym, że nie wszystko jest widoczne od razu na pierwszy rzut oka. Taka osoba dostaje wtedy od lekarza rozpiskę i tam jest napisane, że miała ona zawał albo była w stanie przed zawałowym, jednak ta osoba i tak się tak źle czuje, że ona nawet nie wiedział, że jest w takim stanie. Jednak tutaj jest mowa o bardzo krytycznych przypadkach i bardzo rzadkich, ponieważ zazwyczaj dochodzi do czegoś takiego, że osoby czują, że idzie zawał i mają stan przed zawałowy, wtedy albo się przewracają i nie pamiętają co się dalej działo albo wołają szybko o to, żeby ktoś im pomógł. Warto także być zawsze niedaleko osoby, która ma problemy z sercem, ponieważ nigdy nie wiadomo kiedy taka osoba może potrzebować pomocy, dlatego bardzo często takie osoby leżą w szpitalu w szpitalnym łóżku i są pod ciągłą kontrolą lekarską i nie pozwala im się za dużo ruszać. Jednak są takie przypadki, gdzie osoba po prostu nie chce leżeć w łóżku, ponieważ na pewno pogarsza to stan psychiczny takiej osoby, a także jeśli jest ktoś jeszcze młody, czyli ma około 40-50 lat i miałby leżeć w szpitalu przypięty do łóżka to niestety, ale co to by było za życie. Dlatego są przypadki, gdzie pacjent nie zgadza się na leżenie w łóżku i czekanie na śmierć, a woli wykorzystać swoje życie do samego końca, żeby nie mieć potem na końcu żadnych wyrzutów sumienia, że coś się chciało zrobić, a się tego nie zrobiło.

Jak dbać o serce
Tutaj sprawa zaczyna się już od najmłodszych lat, ponieważ poważne problemy z sercem mogą mieć skutki w późniejszym okresie. Serce na samym początku jest młode i ciągle się rozwija, jednak jeśli ktoś zaburzy jego rozwój, to może dojść do tego, że będzie ono bardzo przemęczone i nie będzie pracowało już tak jak powinno. Idąc dalej to za zdrowe serce odpowiada przede wszystkim ruch i jego wydolność, jeśli ma ktoś dobrą wydolność serca to na pewno jego serce będzie mogło dłużej dobrze funkcjonować i nie będzie problemu na lata z sercem. Jednak jeśli ktoś nie dbał o serce, gdy był młody to nie znaczy, że na pewno będzie miał poważne problemy z sercem, ponieważ za to odpowiada szereg innych czynników, jak na przykład genetyka. Jeśli miał ktoś w rodzinie osoby, które były chore na serce, a następnie miały pewne choroby to warto, żeby chodzić na kontrole do lekarza, który będzie zlecał sprawdzenie, czy z sercem jest wszystko w porządku, jeśli będzie coś nie tak to wiadomo, że jeśli choroba zostanie szybciej wykryta to jest większa szansa na to, że wszystko zostanie wyleczone albo efekty choroby zostaną zminimalizowane do jak najniższego stopnia. Jeśli jednak ktoś nie będzie dbał o serce, a także o to, że musi chodzić na kontrole to może dostać choroby serca, której nie będzie mógł wyleczyć i będzie miał problemy na starość z sercem, a co gorsze może umrzeć w młodym wieku.

Jedzenie
Warto także zainteresować się tematem jedzenia już od najmłodszych lat i jak ono wpływa na funkcjonowanie serca. Jeśli ma ktoś poważne problemy z sercem to może również szukać przyczyny problemów właśnie w jedzeniu. Jednak ten temat jest bardzo skomplikowany i zawiły i najlepiej udać się do lekarza albo dietetyka, czyli osób z licencją, którzy pomogą w dobraniu diety do potrzeb danej osoby, a także wyeliminują oni szansę na to, że ktoś będzie mógł zachorować na serce właśnie poprzez złe odżywianie.

Podsumowując, serce jest to narząd, który prawdopodobnie jest bardzo znany i wszyscy wiedzą, jakie są jego funkcje. Bez niego bardzo ciężko żyć i dlatego jest tak ważny w ludzkim organizmie. Jeśli ktoś zachoruje na choroby związane z sercem i będzie potrzebował przeszczepu to niestety, ale czeka się na niego 10 lat, co powoduje, że warto zainteresować się tematem zdrowego serca już wcześniej i dbać o nie jak tylko się da na przykład poprzez zdrowe odżywianie, a także ćwiczenia, które zwiększą jego wydolność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here