Bezpieczna antykoncepcja

Jesteś młodą kobietą, która dopiero aktywniej rozpoczyna życie seksualne i poszukujesz sposobów jak najskuteczniej zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą? Nie oszukujmy się. Utrzymując regularne kontakty seksualne stres, który odczuwasz w oczekiwaniu na miesiączkę może być nie do zniesienia. Jaką więc antykoncepcję powinnaś stosować aby czuć się możliwie najbezpieczniej?
Najbardziej nieprzydatną radą jaką możemy w tym temacie uzyskać jest namawianie do wstrzemięźliwości seksualnej. Faktycznie. Celibat zapewni Ci stuprocentową gwarancję, że nie zajdziesz w nieplanowaną ciążę. Czy jest to jednak konieczne aby całkowicie zrezygnować ze swojej seksualności?
Jest kilka sprawdzonych i bezpiecznych metod dzięki którym będziesz mogła cieszyć się udanym życiem seksualnym i nie siwieć oczekując na nadejście okresu.
Zacznijmy od tej mającej dość niską skuteczność, ale mogącą być Twoim małym pomocnikiem w lepszym poznaniu zjawisk i cyklów zachodzących w Twoim organizmie. Co za tym idzie uchronić Cię przed nieplanowaną ciążą. Mowa tu oczywiście o słynnej metodzie kalendarzyka miesiączkowego. Polega ona na skrupulatnym spisywaniu Twoich miesiączek i dzięki tym informacjom szacowaniu kiedy wypadają dni płodne i niepłodne. Posiadając tę wiedzę dla zwiększenia swojego spokoju ducha możesz w najbardziej płodne dni miesiąca wstrzymać się z aktywnością seksualną Nie traktuj jednak tej metody za pewnik. W Twoim organizmie każdego dnia zachodzą najróżniejsze zmiany, które mogą wydłużyć lub skrócić Twój cykl. Co za tym idzie moment owulacji i Twoje płodne i niepłodne dni mogą zmienić położenie kalendarzu. Czynniki, które w największym stopniu wpływają na przesunięcie Twojego okresu to przede wszystkim zmiany klimatu lub choroba. Jeżeli w ciągu miesiąc borykasz się z grypą albo przewlekłym zapaleniem płuc możesz być pewna, że Twój cykl miesiączkowy zostanie zaburzony.
Kolejną, najpopularniejszą formą antykoncepcji jest stosowanie prezerwatyw. Ich skuteczność szacuje się na 95- 97% i są jedyną metoda antykoncepcyjną skutecznie zapobiegającą zarażeniu chorobami wenerycznymi. Decydując się na ich użycie wybierz te o najlepszej opinii. Nie zawsze produkty najgłośniej reklamowane są tymi o najlepszej skuteczności. Bardzo często sytuacja wygląda z goła inaczej i warto jest zdawać sobie z tego sprawę. Wybierz się w podróż po stronach internetowych i poczytaj opinie ludzi stosujących ten rodzaj antykoncepcji. Dzięki temu wybierzesz produkt najbardziej polecany i co za tym idzie dobrze sprawdzony. Wybierając rodzaj prezerwatyw, których skuteczność Cię zadowala kieruj się także dobrem swojego partnera. Zarówno wiele mężczyzn jak i kobiet cierpi z powodu alergii na lateks. Z tego powodu używanie prezerwatyw staje się uciążliwe gdyż sam ich kontakt ze skóra po chwili skutkuje nieprzyjemnym świądem i wysypką. Czy to znaczy, że z tej formy antykoncepcji trzeba wtedy zrezygnować? Na szczęście nie! Na rynku znajdziemy bowiem także prezerwatywy nielateksowe wykonane na przykład z poliuretanu. Są one nie tylko obojętne dla naszej skóry ale też cieńsze od tych zrobionych z lateksu. Dzięki temu zaskarbiają sobie serca nawet tych osób, które bez obaw mogą stosować lateks. Razem ze swoim partnerem przetestujcie kilka rodzajów i wybierzcie ten, który najbardziej wam odpowiada. Liczy się tutaj wasz komfort i bezpieczeństwo. Co jeśli jednak mimo cienkiej warstwy dzielącego was materiału dalej czujecie, że to nie to? Nie można nie zgodzić się z twierdzeniem, że zbliżenie bez użycia prezerwatywy jest znacznie przyjemniejsze i pozostawia wrażenie większej bliskości. Czy więc powinnaś zgodzić się na praktykowanie tak zwanego stosunku przerywanego bez użycia innych środków zabezpieczających?
Odpowiedzią jest tu głośne i stanowcze nie. Mimo, że wiele osób stosuję tę wątpliwą formę antykoncepcji w swojej sypialni nie zasługuje ona nawet na tą nazwę. Stosunek przerywany polega na wysunięciu członka z pochwy przed wytryskiem. Wbrew powszechnej opinii nie gwarantuje to jednak odpowiedniej ochrony przed ciążą. Podczas stosunku męskie ciało wytwarza tak zwany preejakulat, czyli naturalny lubrykant, w którym według badań naukowców mogą znajdować się żywe i sprawne plemniki. Z tego powodu może dojść do zapłodnienia nawet w przypadku kiedy wytrysk nie nastąpił.
Czy to znaczy, że zarówno Ty jak i Twój partner musicie obejść się smakiem na swobodny seks bez prezerwatywy? Absolutnie nie! Doskonałą alternatywą dla antykoncepcji mechanicznej jest antykoncepcja hormonalna. Mimo, że wiedza na ten temat stopniowo rośnie tabletki antykoncepcyjne a ciąża to dla wielu osób temat owiany tajemnicą. Jak je stosować oraz przede wszystkim jaka jest ich skuteczność? Pozwól, że pokrótce przybliżę Ci ten temat.
Aby zacząć przyjmować odpowiednie dla Ciebie tabletki musisz wybrać się na wizytę do lekarza ginekologa. Dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu dobierze on środek o idealnej dla Ciebie zawartości hormonów. Nieodpowiednie tabletki mogą mieć zły wpływ na Twój organizm. Niskie libido czy przyrost wagi są alarmującymi oznakami, że Twoje ciało źle reaguje na przyjmowany lek. Dobrze dobrana antykoncepcja hormonalna powinna poza zapobieganiem ciąży, dobrze wpływać na Twój organizm. Poprawa cery czy kondycji włosów to częste dobre skutki uboczne przyjmowania właściwie dobranych hormonów. Skuteczność antykoncepcji hormonalnej waha się od 99 do 99.9%. Jest to zatem najskuteczniej zapobiegająca ciąży metoda. Aby była maksymalnie skuteczna zapoznaj się z listą zachowań obniżających jej działanie. Przykładem jest na przykład popicie tabletki alkoholem lub sokiem z cytrusów. Także w przypadku jeżeli w przeciągu trzech godzin po przyjęciu środka nastąpią wymioty skuteczność tabletki może zostać gwałtownie obniżona. Aby w pełni swobodnie korzystać ze swojej seksualności zgłębiaj wiedzę na temat antykoncepcji i stosuj się do wszystkich wskazań. Łącząc kilka metod uzyskasz jeszcze większą pewność i spokój ducha dzięki czemu pełniej i radośniej będziesz odkrywać uroki miłosnych uniesień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here