Czym zajmują Poznańscy podolodzy i dlaczego wyleczysz u nich stopy?

W dzisiejszych czasach każdy z nas powinien dbać o stopy. Stopa „oddycha” tylko w domu, a jednak coraz więcej czasu spędzamy w obuwiu poza domem, co może spowodować różne choroby stóp. Podolog w Poznaniu prowadzi zabiegi profilaktyczne i lecznicze, a także doradza, jak najlepiej pelęgnować stopy, by zawsze były zdrowe.

Kim jest podolog i czy ten zawód jest popularny w Poznaniu?

Podologia to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem różnych chorób stóp. Z zabiegu podologicznego może korzystać każdy, kto chce mieć pewność, że jego stopy są w dobrej kondycji, ale szczególną uwagę na swoje stopy muszą zwrócić osoby z cukrzycą, nadwagą oraz kobiety w ciąży. Bardzo często podolodzy zajmują się profilaktyką i leczeniem stóp sportowców. Podolodzy mają wiedzę z zakresu fizjoterapii, ortopedii, dermatologii i bardzo ściśle współpracują z chirurgami.

Choroby stóp, które leczy podolog

Podolog to specjalista, który ściśle diagnozuje i dobiera najbardziej pasującą metodę leczenia chorób stóp, takich jak:

  • Odciski
  • Modzele
  • Brodawki
  • Grzybica paznokcia
  • Wrastający paznokieć
  • Zbyt wysoka potliwość stóp
  • Pękające pięty

Również są przeprowadzane podstawowe zabiegi podologiczne i konsultacje lecznicze. Do gabinetu można się udać z dzieckiem.

Pierwsza wizyta u podologa w Poznaniu

Pierwszy zabieg podologiczny nie polega od razu na leczeniu. Na początku podolog Poznań przeprowadza wywiad z pacjentem, następnie dokładnie ogląda stopy diagnozuje schorzenie. Na sam koniec omawia z pacjentem rodzaj terapii oraz jakie są koszty takich procedur.

Przed pierwszą wizytą najlepiej odswieżć swoje stopy, ale nie stosować żadnych kremów i maści. Może to przeszkadzać w prowadzaniu zabiegu podologicznego.­

Grzybica stóp. Jak ją leczyć doradzi Podolog 

Zaczyna się jesień i coraz cieplej się ubieramy. Na dworze jest zimno, więc ciepłe skarpetki i ciepłe buty na stopach to codzienność. I często skóra stóp zaczyna się łuszczyć, wysychać i swędzieć. Często takie problemy są zrzucane na zmianę temperatur, lecz może to być grzybica stóp. Zarazić się tą dokuczliwą chorobą może każdy przez zwykłe zaniedbanie swoich stóp, na basenie, pożyczając rzeczy osobiste. Jeżeli zauważyłeś, że coś jest nie tak ze stopą, zwróć się do gabinetu podologicznego w Poznaniu. Pamiętaj, że im szybciej rozpoznasz, że coś zaatakowało Twoje stopy i im szybciej rozpoczniesz leczenie, tym będzie ono krótsze i bardziej efektywne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here