Sposoby na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej
fot. Pixabay.com

Każdemu, kto się odchudza, marzy się jak najszybsza utrata zbędnych kilogramów. Choć nie jest to możliwe bez żadnego wysiłku i zmian w jadłospisie, istnieją proste sposoby na to, aby przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Nie trzeba przy tym inwestować w specjalne produkty odchudzające. Wystarczy tylko odchudzać się z głową.

Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/sposoby-na-szybsze-spalanie-tkanki-tluszczowej/

Jak osiągnąć efekt szybszego spalania tkanki tłuszczowej?

Jeśli zależy nam na zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów, odchudzanie powinniśmy potraktować jako próbę zmiany nawyków żywieniowych i prowadzenia lepszego, zdrowszego życia. Do odchudzania więc warto się dobrze przygotować. Jak to zrobić? Oto kilka wskzówek:

  • Przemyśl, dlaczego chcesz się odchudzać i w jakim czasie chcesz to osiągnąć.
  • Zapisz, co chcesz jeść, jak powinien wyglądać Twój jadłospis.
  • Zrezygnuj całkowicie ze słodyczy, fast foodów, dań instant czy cukrów prostych.
  • Pij jak najwięcej wody.
  • Skorzystaj z tego, co masz w domu i przyspiesz spalanie tkanki tłuszczowej.

5 kroków przyspieszających spalanie tkanki tłuszczowej

1. Jadłospis bogaty w białko

Białko przyspiesza proces przemiany materii, szczególnie jeśli chodzi o tłuszcze. To nie znaczy jednak, że macie jeść tylko białko. Gotowe diety znacznie zwiększające jego ilość w menu powodują skutki uboczne – na przykład niszczą wątrobę. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby nasz jadłospis uzupełnić o chudy drób, jajka, nabiał i ryby.

2. Nie szczędź ostrych przypraw

Oczywiście w rozsądnych ilościach, tak aby nie podrażnić śluzówki żołądka i tylko wtedy, gdy nie macie żadnych przewlekłych dolegliwości trawiennych. Wzbogacenie jadłospisu o przyprawy takie jak imbir, czosnek, papryczka chilli, pieprz to urozmaicenie smaków na talerzu, ale też przyspieszenie spalania tkanki tłuszczowej.

3. Nie zapominaj o śniadaniu

Śniadanie jest bezsprzecznie najważniejszym posiłkiem dnia i od tego, co na nie zjemy w dużej mierze zależy, ile będziemy mieć energii przez cały dzień. Odchudzanie nie polega więc na unikaniu posiłków, a racjonalnym do nich podchodzeniu. Ważna informacja to taka, że żaden posiłek nie przyspiesza tak naszego metabolizmu jak śniadanie.

4. Cukry proste zamień na złożone

Białe pieczywo nie pomoże nam spalać zbędnych kalorii. Wesprą nas za to ciemny, wielorazowy chleb, makarony pełnoziarniste i inne produkty z pełnego ziarna. Płatki owsiane czy otręby również powinny znaleźć szczególne miejsce w menu, szczególnie tym śniadaniowym. Ponadto węglowodany złożone znajdziemy też w roślinach strączkowych i brązowym ryżu.

5. Wysypiaj się na zdrowie

Oczywiście odchudzanie nie polega na leżeniu całymi dniami w łóżku. Wręcz przeciwnie – warto je połączyć z odpowiednią aktywnością fizyczną. Jednak zdrowy, regenerujący sen jest w tym procesie niezbędny. Nie tylko pozwoli nam zregenerować siły na kolejny dzień, ale też przyspieszy procesy metaboliczne i pomoże szybciej spalić tkankę tłuszczową.

Zobacz też: http://silawnas.pl/jak-wyleczyc-zapalenie-zatok/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here