Najszczęśliwszy okres w życiu kobiety

Każda kobieta może mieć takie życie o jakim marzy, wystarczy że uparcie będzie do tego celu dążyła. Marzenia kobiet są przeróżne, jedne marzą o wspaniałym wykształceniu i długiej nauce, inne chciałyby zostać kobietami sukcesu i mieć dobrze płatną pracę, jeszcze inne marzą o własnym domu i rodzinie, której będą mogły się poświęcić. Rodzina, w tym mąż i dzieci, to marzenie bardzo wielu kobiet, nawet można powiedzieć, że zdecydowanej większości. Nie ma w tym nic dziwnego, u kobiet w pewnym wieku zaczyna się odzywać instynkt macierzyński i właśnie wtedy najbardziej na świecie pragną założyć rodzinę i urodzić dziecko. U różnych kobiet pojawia się on w różnym wieku, ale zwykle jest to w okolicach 30stego roku życia. Nawet kobiety, które robią karierę zawodową, w pewnym momencie robią sobie przerwę i w tym czasie poświęcają się życiu rodzinnemu. Własny dom a w nim mąż, dzieci, zwierzęta, to cel wielu kobiet na świecie, spełnienie tego marzenia wcale nie jest trudne.
Wyczekiwana ciąża
Nie zawsze jest tak, że u kobiety pojawia się instynkt macierzyński i od razu zachodzi ona w ciążę, bo tak sobie postanawia. Czasami starania o dzidziusia, trwają dłuższy okres czasu. Trzeba jednak być cierpliwym i wytrwałym w dążeniu, celebrować uczucie do partnera w ten najpiękniejszy sposób. Kobieta, która oczekuje ciąży, nieustannie będzie zwracać uwagę na różne symptomy, które mogą ją zwiastować. Przede wszystkim pojawią się wtedy pierwsze poranne albo wieczorne mdłości, poza tym piersi stają się bolesne a podbrzusze zaczyna lekko boleć. Bardzo często też kobieta na samym początku ciąży, robi się bardzo senna i zmęczona, potrzebuje drzemek w ciągu dnia a i wieczorem wcześnie się kładzie. Nie zawsze ma apetyt na jedzenie, szczególnie od pewnych ulubionych potraw, które normalnie bardzo lubi, zaczyna ją nagle odrzucać i nie może nawet na nie patrzeć a co dopiero jeść. Często też jest wręcz przeciwnie, jedzenie którego wcześniej nie jadła, nagle jest najulubieńszą potrawą kobiety w ciąży, są to tak zwane zachcianki ciążowe, które także mogą zasugerować początek ciąży. Innym objawem wczesnej ciąży, może być ogólne rozdrażnienie. Dzieje się tak wskutek buzujących w ciele kobiety hormonów, w tym czasie kobieta może na zmianę być albo bardzo szczęśliwa, albo płakać bez żadnego powodu. Zmiany nastrojów są bardzo charakterystyczne dla każdej ciąży i reszta rodziny powinna się na to w odpowiedni sposób przygotować.
Jak stwierdzić ciążę?
W czasie gdy kobieta powinna dostać swoją miesiączkę, a jej nie dostaje, powinna zrobić sobie test ciążowy, bo jest to jeden z objawów ciąży. Testy wykrywające ciążę, dzieli się na trzy podstawowe rodzaje. Są to testy wykonywane z krwi w laboratorium medycznym, testy z moczu, także wykonywane w laboratorium oraz testy domowe, które każda kobieta podejrzewająca ciążę, może wykonać w zaciszu własnego domu. Najbardziej skuteczne są testy z krwi, dają one pewność ciąży już tydzień po zapłodnieniu, zaś testy z moczu laboratoryjne już po 10 dniach, więc także bardzo szybko. Testy domowe, są mniej pewne, ale za to najbardziej popularne. Są łatwo dostępne, można je zakupić w aptece, tam jest ich bardzo duży wybór. Są też bardzo łatwe w obsłudze nie zbyt drogie, co również jest ich sporą zaletą. Testy ciążowe, można podzielić na kilka rodzajów; testy paskowe, testy strumieniowe i testy płytkowe. Testy paskowe zanurza się końcówką w pojemniku, do którego odlało się mocz i odczekuje kilka minut, testy strumieniowe umieszcza się pod strumieniem moczu i również oczekuje na wynik. Zaś do testów płytkowych, dołącza się specjalny pojemnik na mocz i pipetę, którą pobiera się kilka kropli moczu i umieszcza się je w wyznaczonym miejscu na teście. Na wynik również trzeba poczekać kilka minut. Na teście muszą się pojawić czytelne i wyraźne dwie kreski, które stwierdzają ciążę albo jedna kreska, która ją wyklucza. Niewyraźne kreski lub brak kreski, są dowodem na to, że test został źle wykonany i należy go powtórzyć na nowym egzemplarzu. Testy są jednorazowego użytku i nie można dwa razy użyć tego samego testu. Warto też pamiętać o tym, że test nie daje 100% pewności, że jest się w ciąży. Po pozytywnym wyniku testu, należy się umówić na wizytę do ginekologa, by ten mógł potwierdzić ciążę badaniem usg.
Początek ciąży
Kiedy lekarz potwierdzi ciążę, można się zacząć nią cieszyć. Mimo, że początek ciąży obfituje w liczne dolegliwości, to jednak jest to najwspanialszy okres w życiu każdej kobiety. Oczekiwanie na maluszka daje mnóstwo radości i szczęścia, cieszy się wtedy nie tylko przyszła mama ale i cała jej rodzina. W ciąży trzeba w szczególny sposób o siebie dbać. Trzeba wykonywać różne badania, zażywać witaminy dla kobiet w ciąży, zdrowo się odżywiać. Ważny jest też wypoczynek a zarazem odpowiednia doza ruchu, najlepiej na świeżym powietrzu. Spokojne spacery z partnerem z pewnością pozwolą poczuć się lepiej i dobrze wpłyną na kondycję kobiety w ciąży. Każda kobieta ciążę przechodzi inaczej, chociaż wiele objawów się powtarza. Często jest też tak, że kobieta pierwszą ciążę przechodzi całkiem inaczej niż ciąże drugą. Niejednokrotnie ma też na to wpływ płeć dziecka, inaczej przechodzi się ciąże z synem a inaczej z córką. Bardzo ważne jest by w czasie ciąży, zwracać uwagę na to co się je. Odpowiednia dieta jest ważna także dla wzrostu płodu i jego prawidłowego rozwoju. Dlatego jest to tak ważna kwestia. W ciąży absolutnie nie wolno zażywać żadnych używek, nie wolno pić kawy, palić papierosów, pić alkoholu ani napojów energetycznych. Wszystko to mogło by zaszkodzić dziecku. Należy się też wstrzymać z piciem napojów gazowanych i spożywaniem bardzo ostrych potraw.
Ciąża jest wyjątkowym okresem w życiu każdej kobiety, warto fotografować swój powiększający się brzuszek, by w przyszłości mieć wspomnienie z tego wspaniałego okresu. Ciąże przechodzi się raz a czasem kilka razy w życiu, wszystko zależy od tego ile się pragnie mieć dzieci, albo ile jest dane ich mieć. Dlatego każdą chwilę ciąży, należy w odpowiedni sposób celebrować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here