Instruktor na siłowni

Siłownia jest to miejsce dla osób, które są przede wszystkim cierpliwe. Jest to raczej sport, gdzie można poznać naprawdę bardzo dużo osób, które będą podobne i mają podobne cele. Bardzo często na siłowni poznaje się znajomych, bo po prostu siłownia to nie tylko odskocznia od codzienności, ale jest to także styl życia, który przenika do życia osób, które na nią uczęszczają. Panie w recepcji, instruktor na siłowni, a także pani która sprząta siłownie są to osoby, do których zwraca się z szacunkiem i zazwyczaj są to osoby, z którymi zawsze można porozmawiać. Kiedyś siłownia wydawała się miejsce, gdzie ludzie chodzą i krzyczą, a także nie nie szanują nowych osób. Oczywiście siłownia jest to dość hermetyczne środowisko i żeby do niego wejść nie wystarczy tylko chodzić na siłownie w słuchawkach na uszach ale także trzeba łapać relacje i pomagać jeśli ktoś potrzebuje pomocy. Na siłowni jest również instruktor, który powinien czuwać nad każdym ćwiczącym, a także jest on tam po to żeby pomóc jeśli ktoś ma jakieś pytanie. Trener na siłowni prowadzi także treningi personalne jednak dokładnie, jakie są jego zadania i co on robi na siłowni będzie w dalszej części artykułu.

Ludzie, którzy chodzą na siłownie
Na siłowni są osoby nowe, które nie za bardzo mają pojęcie o tym co się tam robi i jak do końca wygląda ćwiczenie. Te osoby zazwyczaj chodzą cicho i boją się poprosić dwa razy większego kolegę o pomoc, ponieważ nie chcą przeszkadzać albo uważają, że wtedy pokażą jak są słabe. Jednak tak jak zostało to napisane wcześniej siłownia jest prawie jak rodzina warto wejść do tego środowiska, ponieważ jeśli jakaś osoba chodzi na siłownie i się udziela i rozmawia ze wszystkimi to potem inne osoby same będą jej pomagać w ćwiczeniu i będą podpowiadać co robić lepiej. Dlatego jeśli ktoś chce zacząć chodzić na siłownie, to naprawdę nie warto się wstydzić, że się czegoś nie wie, bo każda inna osoba, która tam jest też zaczynała od takiego poziomu i najlepiej będzie dla takiej osoby, jeśli jak najszybciej wejdzie na poziom wyżej.

Następnie na siłownie chodzą kobiety. Nie tylko na ćwiczenia fitness ale także na siłownie dźwigać ciężary wraz z facetami. Są one zmotywowane zazwyczaj przez swoich chłopaków albo mężów i razem z innymi po prostu ćwiczą. Oczywiście zdarzają się różne spojrzenia na nie albo różne teksty, jednak to wszystko odbywa się na siłowni i jest bardziej w roli żarów, nie warto przejmować się wszystkim co pada z ust napakowanych kolesi, bo przecież nie o to chodzi. Niektóre dziewczyny noszą słuchawki, a inne nawet rozmawiają z facetami, bo nie jest to przecież nic strasznego, a tak jak to było wcześniej jeśli będą z nimi rozmawiały to na pewno będą miały w ich oczach większe uznanie niż jak będą tylko cicho przemykać po siłowni jak myszki.

Następnym rodzajem osób, które chodzą na siłownie to stali bywalcy. Są to osoby, które chodzą od 3 do 7 razy tygodniowo na siłownie i jest to już grono znajomych, a czasami nawet przyjaciół. Często są to grupki chłopaków, którzy po prostu przyszli razem na siłownie, jednak czasami zdarzają się osoby, które przychodzą same na siłownie, a następnie zaczynają się kolegować albo nawet przyjaźnić z innymi osobami. Takie osoby to zazwyczaj wytrenowane osoby, które bardzo często dźwigają duże ciężary i czasami śmieją się z siebie. Jednak są to nadal dobrzy znajomi, którzy mogą się z siebie śmiać, dziwnie by było gdyby śmiały się osoby, które dopiero są pierwszy raz na siłowni i mogłoby się to czasami dla nich nawet źle skończyć.

Ostatnim już typem osoby, która jest na siłowni to instruktor. Jest to osoba, która zna prawie każdą osobę i która jest tam najczęściej ze wszystkich. To ona buduje relacje z klientami, ponieważ ona jest taką twarzą firmy, jeśli zbuduje dobrą relację z osobami, które ćwiczą na siłowni to potem te osoby kupią znowu karnet na siłownie i tak w kółko wszystko będzie się kręciło. Jednak żeby zostać instruktorem, to nie wystarczy tylko chodzić na siłownie. Jeśli chodzi osobę, która zaczyna chodzić na siłownie i stałego bywalca to po prostu potrzeba czasu żeby stać się z jednych tymi drugimi i tak to zazwyczaj wygląda, że nadchodzi wymiana pokoleniowa i inne osoby zaczynają, że tak to można powiedzieć rządzić na siłowni. Jednak jeśli chodzi o instruktora na siłowni to niestety ale z czasem nie można się nim stać, jego osoba jest trochę inna od innych i on nie przychodzi tam na pogaduchy i poćwiczyć tylko, żeby pracować i zarabiać na dom i dzieci.

Kurs instruktora siłowni
Żeby zostać instruktorem, trzeba przejść specjalny kurs. Kiedyś takie kursy trwały znacznie dłużej, a aktualnie są to zazwyczaj kilku miesięczne kursy i bardzo często można znaleźć opcję weekendową, gdzie osoba, która chce zostać instruktorem musi po prostu co dwa weekendy jechać na spotkanie i się trochę pouczyć. Aktualnie instruktorów jest bardzo dużo i praktycznie każda osoba ma kurs. Jednak jeśli chodzi o dobrych trenerów to takich jest bardzo mało i niekiedy ciężko znaleźć nawet w całym mieście dobrego trenera, który nauczy jak ćwiczyć od podstaw. Jeśli chodzi o sam kurs trenera na siłowni, to on kosztuje około 1500 zł. Więc czasami trzeba będzie wybrać czy iść zdać prawo jazdy czy może zrobić kurs na trenera na siłowni. Jednak taki kurs daje przede wszystkim możliwość zarabiania na siebie. Można znaleźć pierwszą pracę na siłowni, a następnie znaleźć osoby, które będzie można prowadzić indywidualnie. Jest to oczywiście czasochłonne jednak jeśli trener znajdzie sobie parę osób do treningu indywidualnego to może zarobić naprawdę pokaźną sumę pieniędzy. Jest to zazwyczaj spowodowane tym, że za treningi oko w oko płaci się około 100 zł za jedną godzinę. Jeśli chodzi o prowadzenie takiej osoby przez trenera, czyli rozpisanie treningu i diety to zazwyczaj jest to kwota od 100 zł do 350 zł, w zależności od tego jak znany jest trener i ile osób ma już pod sobą, bo jeśli jest mało miejsc i akurat się jakieś zwolni to cena zazwyczaj będzie wyższa niż u trenera, który dopiero zaczyna zabawę z tym sportem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here