catering dietetyczny

Jesteś zapalonym sportowcem, a może dopiero zaczynasz swoją przygodę ze sportem, ćwicząc sporadycznie? Tak czy inaczej, jeśli swoje treningi traktujesz całkiem na poważnie i oczekujesz od siebie dobrych rezultatów, powinieneś zainwestować w dobrą dietę, która pomoże Ci osiągnąć sportowe cele. Każdy, kto choć trochę zna się na sporcie, powie, że bez dostarczenia niezbędnych składników odżywczych, makroskładników, minerałów i witamin oraz odpowiedniej ilości kalorii, nie można osiągnąć aż tak satysfakcjonujących wyników. Poznanie swoich możliwości i zapotrzebowania może czasem nieco zająć chwilę, a dodatkowo posiłki często są czasochłonne w przygotowaniu. Warto, więc rozważyć inne opcje i skorzystać z pomocy np. Suvibox – cateringu dietetycznego.

Dieta redukcyjna, a może na masę?

Catering dietetyczny jeszcze kilka lat temu kojarzył się wyłącznie z dietą pudełkową przygotowywaną dla osób chcących stricte zrzucić zbędne kilogramy i zwyczajnie schudnąć. Dziś każdy doskonale wie, że nie musi tak być, a diety pudełkowe są chętnie wybierane przez osoby różnego pokroju, z rozmaitymi celami. Z usług firm, oferujących catering dietetyczny mogą skorzystać zarówno osoby, chcące schudnąć, jak i również takie, które ćwiczą na siłowni i chcą przybrać na masie mięśniowej, a nawet i takie, które po prostu nie mają czasu na przygotowanie posiłków. Obecnie firmy tego typu, starają się jak najlepiej spełnić oczekiwania swoich klientów, dostosowując dietę do ich indywidualnych potrzeb, uwzględniając takie kwestie jak choroby, alergie, czy gusta.

Ile kosztuje catering dietetyczny?

Ceny cateringu potrafią być mocno zróżnicowane i zależą od wielu czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście rodzaj diety, gdyż np. dieta wegetariańska, dieta wegańska, dieta wysokobiałkowa, dieta niskowęglowodanowa mogą mieć zupełnie różne ceny. Drugim kryterium jest ilość posiłków dostarczanych w ciągu jednego dnia – catering może dostarczać przykładowo 5 posiłków na cały dzień w formie śniadania, lunchu, obiadu, podwieczorka i kolacji, a równie dobrze może dostarczyć 3 lub nawet 1 posiłek. Kolejną kwestią jest kaloryczność posiłków, tutaj zasada jest prosta, im posiłki są w cateringu bardziej kaloryczne, tym cena jest większa. Cena za dzień może się wahać od przykładowo 48 zł do nawet 78 złotych. Decydując się na tę usługą trzeba jednak zapoznać się szczegółowo z ofertą cateringu, gdyż niektórzy klienci mogą liczyć np. na rabat lub różne promocje, czy nawet vouchery.

Dlaczego warto zdecydować się na dietę pudełkową?

W dzisiejszych czasach istnienie takich firm jest dla wielu osób zbawienne. Napięty grafik w ciągu dnia, praca, trening powoduje, iż wiele osób, zwłaszcza pracujących i do tego aktywnych fizycznie ma niewiele czasu na samodzielne przygotowanie posiłków. Dzięki opcji tej zaoszczędzisz więc nie tylko na czasie spędzonym w kuchni, ale również i na zakupach. Dodatkowo nie musisz przejmować się układaniem diety, gdyż zrobią to za Ciebie specjaliści z zakresu dietetyki, którzy ułożą dietę idealnie pod Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here