chrapanie sen

Z chrapaniem mamy styczność zazwyczaj w nocy podczas snu. Jest to wibracja języczka i podniebienia miękkiego podczas wdechu. Co ciekawe, problem ten dotyka coraz większą liczbę osób, niezależnie od wieku. Może być oznaką innych, bardzo poważnych chorób. Dlatego też nie należy tego problemu bagatelizować.

Wszystko, co warto wiedzieć na temat chrapania

Oczywiście, zdajemy sobie doskonale sprawę, że chrapanie może nie przeszkadzać bezpośrednio osobie, której to dotyczy, ale niestety wszystkich pozostałych, którzy przebywają w pobliżu już tak. Ponadto, osoby chrapiące bardzo często nie zdają sobie sprawy, że to robią. Tysiące Pacjentów z zespołem bezdechu sennego cierpi na wzmożoną senność w ciągu dnia, bóle głowy i nadciśnienie. Co ciekawe, przyczyn występowania chrapania może być bardzo wiele. Należą do nich m.in.: skrzywiona przegroda nosowa, alergie, nadwaga, otyłość, czy palenie papierosów. Temat ten może być dla wielu osób wstydliwy, dlatego zdecydowanie warto bliżej się jemu przyjrzeć i dowiedzieć się jak działać aby ten problem rozwiązać.

Przede wszystkim należy umówić się na konsultację, która pozwoli na analizę i rozpoznanie problemu. Pomoże to w doborze odpowiedniego ,w pełni bezpiecznego i efektywnego dla pacjenta leczenia. Jeśli poznamy już przyczynę to kolejnym krokiem jest leczenie chrapania.

Leczenie chrapania 


W zależności od konkretnej przyczyny chrapania stosuje się odpowiednią metodę leczenia i zabiegi na chrapanie. Jedynie prawidłowe rozpoznanie problemu umożliwia skuteczne leczenie z zastosowaniem metod terapeutycznych eliminujących potencjalne przyczyny chrapania i obturacyjnego bezdechu sennego. Leczenie składa się ze skojarzenia różnych terapii, w zależności od rozpoznanych potencjalnych przyczyn u pacjenta.

  • laserowej terapii NighLase zwiększającej napięcie tkanek gardła,
  • laserowej uvulopharyngoplastyki,
  • leczenia ortodontycznego
  • chirurgii ortognatycznej
  • leczenia implantologicznego
  • leczenia protetycznego
  • leczenia stomatologicznego

Wszystkie wyżej wymienione zabiegi świadczy klinika leczenia chrapania https://www.ziemlewski.pl/oferta-zabiegi/leczenie-chrapania/, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Ich usługi stoją na najwyższym poziomie, a klienci mogą zawsze liczyć na profesjonalną i rzetelną obsługę posiadającą ogromne doświadczenie w tym zakresie. Ponadto, warto dodać, że klinika posiada aż 21-letnie doświadczenie i rzeszę zadowolonych klientów. Zdecydowanie warto skorzystać z jej usług.

Podsumowując, jeśli komuś bliski jest temat chrapania, to należy jak najszybciej zająć się rozwiązywaniem tego problemu. Warto wspomnieć, iż leczenie chrapania należy zacząć jak najwcześniej, ponieważ może ono niestety wywołać bardzo poważne choroby takie, jak chociażby cukrzyca, czy zaburzenia pracy serca. Nie ulega wątpliwości, że zdecydowanie warto wniknąć w ten temat i dogłębnie go poznać, jednocześnie dając sobie możliwość zadbania o własne zdrowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here