37 tydzień ciąży

Dla wielu ciężarnych, 37 tydzień ciąży jest bardzo trudnym czasem. Są już zmęczone dźwiganiem dodatkowego ciężaru i najchętniej byłyby już po porodzie. Niestety, niektóre z nich będą musiały jeszcze przetrwać cały miesiąc! Zdarza się, że poród następuje dopiero około 41, a nawet w 42 tygodniu. Okazuje się więc, że 37 tydzień ciąży nie musi wcale oznaczać zbliżającego się rozwiązania. Dla każdej kobiety, moment ten następuje w innym czasie i niekoniecznie wtedy, kiedy nadchodzi termin porodu.
To, kiedy dziecko przyjdzie na świat, zależy od bardzo wielu czynników. Tak naprawdę, nie jest możliwe dokładne ustalenie tej daty. Czasami zdarzyć się może, że pozytywnym, szczęśliwym zakończeniem będzie już 37 tydzień ciąży! Maluszek urodzony w tym tygodniu, zazwyczaj jest już całkowicie rozwinięty i nie ma problemów ze zdrowiem, chociaż może być odrobinę mniejszy, niż dzieci urodzone w późniejszych tygodniach. Kobieta może z ulgą powitać noworodka na świecie i cieszyć się, że nareszcie zakończył się trudny okres ciąży. Jej życie od tego momentu ulegnie ogromnej zmianie!
37 tydzień ciąży to już dziewiąty miesiąc, który jest w większości przypadków ostatnim. Każda kobieta w tym okresie boryka się już z wieloma problemami. Męczą ją dodatkowe kilogramy, a także bolący kręgosłup, zmaga się także z innymi nieprzyjemnymi dolegliwościami. Niektóre kobiety podczas ciąży tyją tylko 8-10 kilogramów i dzięki temu mają lepszą kondycję oraz samopoczucie, ale są też kobiety, którym przybywa nawet 20 dodatkowych kilogramów! Dla takich osób, 37 tydzień ciąży jest już ogromnym ciężarem i chciałyby jak najszybciej urodzić.
Niestety, na poród trzeba czasami bardzo długo czekać. Są kobiety, które z niecierpliwością czekają na chwilę, kiedy na świat przyjdzie maleństwo. Przygotowują się na tą chwilę przez długi czas i kupują wszystkie potrzebne przedmioty oraz ubranka dziecięce.
Kiedy nadchodzi 37 tydzień ciąży, większość ciężarnych jest już dobrze przygotowanych na poród. Pokój dziecięcy powinien już być gotowy. Warto też przygotować łóżeczko dla maluszka, a także przewijak oraz różne ubranka, które mogą się przydać w pierwszych miesiącach życia. 37 tydzień ciąży to czas, kiedy wszystko powinno już być przygotowane dla malucha. Dzięki temu, kobieta może zrelaksować się i spokojnie czekać na poród.
Oczywiście, wiele ciężarnych przeżywa ogromne stresy i martwią się, że poród może być bardzo bolesnym doświadczeniem. Zazwyczaj rzeczywiście tak jest, ale kobiety szybko zapominają o bólu i z radością zajmują się opieką nad maluszkiem.
37 tydzień ciąży jest już czasami ostatnim. W takim wypadku, nie wszystkie kobiety są już gotowe na poród. Niektóre nie spodziewają się, że dziecko przyjdzie na świat tak wcześnie. Dlatego też lepiej jest być przygotowanym na to wydarzenie znacznie wcześniej. Warto przygotować pokój dziecięcy, a także kupić ubranka już około siódmego miesiąca ciąży.
Aby być stale w dobrej kondycji, ciężarne wykonują delikatne ćwiczenia fizyczne, a także chodzą na długie spacery. Dzięki regularnej aktywności, 37 tydzień ciąży nie jest dla nich aż taki ciężki i mogą poczuć się znacznie lepiej.
Kobiety które spodziewają się dziecka, często mają wiele wątpliwości i chciałyby dowiedzieć się jak najwięcej o wychowaniu oraz pielęgnacji małego dziecka. Wiele przyszłych mam martwi się, że nie poradzą sobie z obowiązkami, jakie na nie czekają. Rzeczywiście, noworodek oraz niemowlę wymaga bardzo dużo czasu oraz energii. 37 tydzień ciąży to czas, kiedy większość kobiet czyta różne poradniki na temat macierzyństwa. Starają się w ten sposób dowiedzieć jak najwięcej o tym, w jaki sposób zajmować się maluszkiem. Im więcej wiedzy teoretycznej posiada kobieta, tym większą czuje pewność, że opieka nad dzieckiem nie będzie jej sprawiała aż tyle trudności.
Kiedy moja 37 tydzień ciąży, ciężarna powinna już być spakowana i gotowa w każdej chwili pojechać do szpitala. Przygotowany powinien być również jej partner, który w tym czasie zawsze musi być w pobliżu, aby w razie potrzeby móc błyskawicznie zareagować. To bardzo istotny okres dla każdej kobiety, ale jest też wyjątkowo trudny, dlatego też potrzebuje ona mnóstwo wsparcia oraz wyrozumiałości. Jej partner powinien pamiętać o tym, że 37 tydzień ciąży to dla kobiety ogromny ciężar, a także duży stres!
Niektóre ciężarne, które są już w ostatnim miesiącu ciąży, czują się bardzo kiepsko i mają duże trudności z wykonywaniem zwykłych, codziennych obowiązków. Marzą o tym, aby nadszedł w końcu moment porodu. Na szczęście, nie wszystkie kobiety mają aż takie problemy. Dla niektórych, 37 tydzień ciąży nie stanowi wcale dużego kłopotu. Bez problemu zajmują się swoimi obowiązkami, sprzątają w domu, a także przygotowują posiłki. Takie kobiety to rzadkość!
Oczywiście bardzo często jest też tak, że ciężarna musi zaopiekować się swoimi pozostałymi dziećmi, co także wymaga dużej energii, a także wytrwałości. Kiedy nadchodzi 37 tydzień ciąży, każda mama powinna mieć czas na to, żeby odpocząć, ale niestety niektóre nie mają po prostu takiej możliwości! Szczególnie, jeśli mają już w domu małe dziecko, bądź nawet dwójkę lub trójkę! Taka gromada wymaga poświęcenia dużej ilości czasu, a także mnóstwa energii.
37 tydzień ciąży oznacza, że już wkrótce maluszek przyjdzie na świat. Nikt jednak nie jest w stanie powiedzieć, kiedy dokładnie nastąpi ten wyjątkowy moment. Dlatego też rodzice powinni być przygotowani na to już znacznie wcześniej! Warto wiedzieć i pamiętać o tym, że poród rzadko odbywa się zgodnie z terminem wyznaczonym przez lekarza. Może się zdarzyć nawet tak, że kobieta urodzi, zanim rozpocznie się 37 tydzień ciąży! Co ciekawe, taka sytuacja zdarza się nawet dość często, a dziecko rodzi się zazwyczaj w pełni zdrowe i dobrze rozwinięte.
Każda ciężarna musi być świadoma tego, że maluszek może urodzić się znacznie wcześniej. Dlatego też warto, żeby zawczasu przygotowała wyprawkę i kupiła wszystko, co może się przydać noworodkowi. Na zakupy najlepiej jest pójść już około szóstego, siódmego miesiąca ciąży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here