Dlaczego włosy wypadają i jak je leczyć

Nasze życie obecnie to przede wszystkim presja czasu i obowiązków, gdzie trudno o odpoczynek. Każdy z nas doświadcza stresu związanego nie tylko z pracą, ale również naszym życiem codziennym czy rodziną. Takie sytuacje mogą zdecydowanie negatywnie odbijać się na naszym zdrowiu, prowadząc często z czasem do poważniejszych komplikacji z nim związanych. Nasz organizm na szczęście wysyła nam szereg sygnałów, kiedy rzeczywiście potrzebuje naszej uwagi i reakcji. Jednym z takich sygnałów jest wypadanie włosów.

Dlaczego włosy wypadają i jak je leczyć?

Wypadanie włosów to problem z którym mamy do czynienia od początku naszego istnienia, jednak problem wydaję się być bardziej złożony niż konkretne uwarunkowania genetyczne poszczególnych osób. Przede wszystkim należy pamiętać, że codziennie wypadają nam włosy, nawet około 100 dziennie. Nie ma w tym nic niepokojącego, ponieważ nasz organizm zwyczajnie pozwala na ich odrost. Natomiast jeśli gubimy zdecydowanie więcej włosów, należy się zastanowić, co może być przyczyną tego zjawiska i skonsultować się z odpowiednim specjalistą.

Wpływ na tą sytuację ma najczęściej wspomniany pośpiech i stres wywołany naszymi obowiązkami, presja czasu w pracy potrafi mocno przyspieszyć proces starzenia się naszych cebulek włosów, co wpływa na ich strukturę i osłabia ich elastyczność oraz trwałość.

Również niewłaściwa dieta oraz niektóre, na pozór niewinne nawyki żywieniowe wpływają na wypadanie włosów. Może to być związane z niedoborem minerałów i składników odżywczych, takich jak witamina B6, witamina A oraz E i innych substancji, w szczególności Biotyny wpływającej bezpośrednio na elastyczność i trwałą budowę naszych włosów.

Co w wypadku, jeśli wypadanie włosów nadal postępuje?

Wybór odpowiedniego leczenia może zdecydowanie zahamować proces ich wypadania, jednak ponowne pobudzenie cebulek włosów może okazać się nie do końca możliwe. Rozwiązaniem, cieszącym się ostatnio coraz większą popularnością jest przeszczep włosów, który jest również metodą leczenia problemu wypadania włosów.

Ciesz się włosami bez względu na wiek

Przeszczepy przeprowadza się, aby zwiększyć ilość włosów na obszarze głowy, w którym występuje łysienie lub zwykłe przerzedzenie włosów. Cebulki włosów pobiera się z gruboskórnych obszarów skóry głowy a także innych części ciała i wszczepia się w odpowiednie miejsca skóry głowy.

Przebieg takiego zabiegu nie różni się niczym szczególnym od standardowego zabiegu chirurgicznego. Metod jego przeprowadzenia jest kilka, niezależnie od wyboru lekarz ustala linię rozmieszczenia nowych włosów na skórze pacjenta, przez co mamy wpływ na ich późniejszy kształt. Taki zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, natomiast w przypadku bardziej skomplikowanych zabiegów jest możliwość znieczulenia ogólnego.

Jeśli masz nasilający się problem z wypadaniem włosów, nie warto zwlekać i ryzykować jeszcze większe straty, zdecyduj się na przeszczepianie włosów z https://medmix.pl/przeszczep-wlosow. Wieloletnie doświadczenie w tej materii oraz profesjonalizm pozwoli ci zachować swój młody wygląd na dłużej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here