Wyszczuplanie bez diety - czy to możliwe?Wyszczuplanie bez diety - czy to możliwe?

Gdyby stosowanie restrykcyjnych diet było łatwe i przyjemne, większość z nas mogłoby się poszczycić nienaganną sylwetką. Oczywiście, idealna figura nie jest sensem życia i najważniejsze jest zdrowie, jednak czasem mimo wszystko pragniemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów bez wyrzeczeń. Na szczęście jest to możliwe w bardzo łatwy i przyjemny sposób, który wymaga od nas jedynie systematyczności i kilku trików.  

Wyszczuplanie w gabinecie – czy to działa?

Salony medycyny estetycznej, a także kosmetologiczne oferują nam cały wachlarz zabiegów umożliwiających wysmuklenie naszego ciała, jednak nie zawsze wiemy, do jakiego stopnia są one skuteczne. Jedno jest pewne – wszystko zależy od naszego przygotowania, rodzaju zabiegu, czynności wykonywanych po nim i oczekiwanych efektów. Za pomocą zabiegów kosmetycznych nie jesteśmy w stanie zrzucić 10 kilogramów, a jedynie kilka, jednak dodatkowo możemy doskonale napiąć i ujędrnić skórę. Jednym z najpopularniejszych zabiegów ujędrniająco-wyszczuplających jest endermologia, czyli bardzo intensywny masaż skóry połączony z zasysaniem fałdów skórnych i pobudzaniem komórek tłuszczowych do rozbicia. Zabieg ten jest nieco bolesny i wymaga założenia specjalnego ubrania, jednak w połączeniu z piciem dużej ilości wody i innym zabiegiem wyszczuplającym daje spektakularne efekty. 

Takim zabiegiem przed endermologią może być np. kriolipoliza, czyli zamrażanie tkanki tłuszczowej, która w wyniku procesów metabolicznych usuwana jest z organizmu. Więcej na temat samych zabiegów można przeczytać na stronach specjalistów w tej dziedzinie, w tym np. na abacosun.pl, gdzie dostępna jest również maszyna do kriolipolizy. Bardzo modne jest także stosowanie urządzenia emitującego ultradźwięki rozbijające tkankę tłuszczową. Wszystkie te zabiegi przede wszystkim wymagają systematyczności, regularności i cierpliwości – wtedy mogą zdziałać prawdziwe cuda. 

Odżywianie również jest bardzo ważne

Możemy zredukować tkankę tłuszczową bez drastycznej diety – stawiając na zdrowe odżywianie. Jest to bardzo złożony proces, a organizm, by spalać tłuszcz, potrzebuje całych pokładów energii i witamin. Stąd też nawet gdy nie chcemy rezygnować ze swoich ulubionych potraw, możemy zacząć tracić na wadze dzięki odpowiedniemu przyprawianiu dań i piciu duże ilości wody mineralnej. Podobnie jest w przypadku przyjmowania pre- i probiotyków – wsparcie jelit podczas trawienia sprawia, że możemy gubić kilogramy bez zbędnego wysiłku. 

Zdrowe bakterie możemy przyjmować w formie kapsułek, ale także w postaci kiszonek – kapusty, ogórków czy też innych ukiszonych potraw. W ten sposób przy okazji dostarczymy organizmowi niezbędnych do spalania tłuszczu witamin i minerałów. Prostymi trikami na zmniejszenie łaknienia jest np. picie na czczo zmielonego lnu – wypełnia on żołądek i jelita całym mnóstwem błonnika, dzięki któremu przez długi czas będziemy syci. Gdy nie chcemy forsować swojego organizmu, skuteczne w podkręceniu metabolizmu i spalania tkanki tłuszczowej będą także spokojne spacery i jazda na rowerze. Te działania i pilnowanie, by przyjmować właściwe porcje jedzenia, mogą sprawić, że zrzucimy nawet kilka kilogramów bez pomocy dietetyka. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here