Usługi rehabilitacyjne - pomoc dla ciebie

Każdy z nas chciałby być zdrowy; niestety – pełne zdrowie dane jest tylko nielicznym. Większość z nas musi przykładać uwagę do swojej diety, stylu życia, występujących dolegliwości oraz regularnie zażywać leki lub odwiedzać lekarza. Od tego, ile dołożymy starań w praktykę zdrowego stylu życia oraz troski o siebie, zależeć będzie nasze zdrowie w przyszłości. Naprzeciw potrzebom osób potrzebujących specjalnej opieki wychodzą dostawcy usług medycznych – różnego rodzaju centra medyczne zatrudniające fizjoterapeutów, rehabilitantów, masażystów i innych specjalistów, a także dostarczające profesjonalny sprzęt medyczny.

Usługi medyczne, z których możesz skorzystać

Dobre centrum medyczne powinno oferować możliwość skorzystania z kilku różnych usług w zakresie zdrowia, rehabilitacji czy fizjoterapii. W tym celu dysponować powinno rozbudowanym asortymentem produktów wspomagających powrót do zdrowia lub wykonanie zabiegu rehabilitacyjnego. Podstawowym urządzeniem stosowanym w tym celu są łóżka rehabilitacyjne, które występują w wielu, różniących się między sobą modelach. Czas korzystania z łóżek rehabilitacyjnych obejmuje zazwyczaj kilka tygodni, niekiedy nawet dłużej. Najczęściej zmuszeni są korzystać z niego osoby cierpiące na choroby przewlekłe, osoby, które przeszły poważną kontuzję lub uraz kończyny dolnej, a także osoby chore terminalnie.

Wszystkie modele łóżek rehabilitacyjnych powinny mieć możliwość regulacji – dopasowania układu ciała do takiej pozycji, która będzie dla chorego wygodna lub sprzyjała jego powrotowi do zdrowia. Dobre łóżko rehabilitacyjne powinno także ułatwiać choremu możliwość jego swobodnej regulacji za pomocą pilota lub panelu sterującego. 

Równie istotne są takie udogodnienia jak umieszczone z obu stron łóżka barierki, które pomagają choremu podnosić się do pozycji siedzącej lub wstawać z łóżka. Barierki powinny być wyposażone również w możliwość opuszczania, podnoszenia i regulacji wysokości ich ustawienia. Dobrze, jeśli całość konstrukcji łóżka jest wykonana z materiału przyjemnego w dotyku, a zarazem trwałego; najczęściej stosowanym rozwiązaniem są konstrukcje wykonane w całości z drewna. Łóżko powinno być wyposażone także w kółka, nie tylko ze względu na ułatwienie jego transportu, lecz także z uwagi na możliwość swobodnego przemieszczania osoby chorej w obrębie podłogi w pokoju, w których przebywa.  

Łóżko rehabilitacyjne często przypomina wyglądem zwykłe łóżko szpitalne. Mimo niepozornego wyglądu, wyposażone jest w liczne dodatkowe funkcje. Przede wszystkim, pozwala na całkowite ustawienie pacjenta do siedzącej, w której przebiega karmienie, lub w innej wymaganej do przeprowadzenia rehabilitacji pozycji. Z łóżek rehabilitacyjnych korzysta się także, aby ułożyć pacjenta do pozycji, która jest dla niego najmniej bolesna.

Łóżko powinno być także wyposażone w wysięgnik z trójkątem; jest to element niezwykle ważny w przypadku osób starszych, przechodzących rehabilitację kręgosłupa lub poważnego złamania, a także cierpiących na zwyrodnienie stawów. Trójkąt pełni funkcję rączki, dzięki której pacjent może się podźwignąć, by samodzielnie zmienić pozycję. Wysięgnik powinien mieć możliwość przymocowania z dowolnej strony łóżka.

Gdzie wypożyczyć łóżko rehabilitacyjne?

Łóżka rehabilitacyjne są dość drogie, dlatego najczęściej korzysta się z wypożyczalni sprzętu medycznego, które mają je w swoim asortymencie. Wśród dostępnych wypożyczalni łóżek rehabilitacyjnych, warto polecić firmę MediStuff – profesjonalną wypożyczalnię sprzętu medycznego, z którego ofertą można zapoznać się na stronie medistuff.pl. MediStuff udziela także profesjonalnych usług rehabilitacyjnych, skierowanych do pacjentów po urazach, z problemami z poruszaniem się, niezależnie od wieku. Dla najmłodszych, MediStuff oferuje terapie wspomagające prawidłowy rozwój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here