Poronienie ciąży: przyczyny i czynniki ryzyka

Na siłowni możemy ćwiczyć na różne sposoby i zależne jest to tylko od naszego typu treningu, tego, co chcemy osiągnąć czy od naszej wiedzy na ten temat. Rożnie z tym bywa. Często ludzie mają lęk przed przyjściem na siłownię, gdyż nie wiedzą jak poprawnie ćwiczyć. Jednak nie ma tak naprawdę czego się bać, gdyż takie zjawisko jest całkiem naturalne i normalne. Przecież każda osoba, która pierwszy raz przyszła na siłownię – zwykle była zielona w tej dziedzinie jak kapusta podczas zbiorów.

Więc jeśli pokonamy lęk przed pierwszą wizytą na siłowni, to będziemy mogli zacząć tam ćwiczyć. Najlepiej jest sobie uświadomić, że wszyscy, nawet ci najlepsi kulturyści na siłowni także jakoś zaczynali. Jak już oswoimy się z tym, to będziemy mogli przekroczyć drzwi siłowni a dzięki temu możliwe, że nasze życie zmieni się znacząco.

Pierwsza wizyta na siłowni to często stres, nieporadność i inne negatywne uczucia. Warto się nie zrażać pierwszym widokiem. Dobrze jest sobie założyć, że przykładowo będziemy chodzić na siłownię minimum miesiąc, nim z niej zrezygnujemy. Po tym czasie będziemy wiedzieli, czy nam to coś dało, czy podoba się nam taka aktywność i tak dalej… Różnie z tym bywa. Jednym spodoba się klimat na siłowni, nowo poznani ludzie i ciekawa pasja, która wypełnia skutecznie życie w pozytywny sposób. Inni po miesiącu stwierdzą, że dalej nienawidzą ćwiczyć, ale gdy przejrzą się w lustrze czy porównają swoje wyniki siłowe – mogą stwierdzić, że gra jest warta świeczki. Dlatego nie ma co zrażać się po pierwszej wizycie czy po pierwszych zakwasach. W życiu zwykle, aby osiągnąć coś wartościowego, trzeba na to poświęcić wiele czasu. Systematyczność i dyscyplina jest bardzo ważna na siłowni.

Pierwsze wizyty na siłowni to z pewnością nie powinny być katorżnicze treningi! Na początek najważniejsze jest samo obycie się z nowym miejsce. Jednak najważniejsze jest opanowanie podstaw. O co chodzi? Na starcie koniecznie trzeba nauczyć się tego, jak obsługiwać sprzęt, gdyż nieprawidłowo wykorzystywany może sprawić, iż nabawimy się kontuzji czy innych problemów. Jeszcze przed samym rozpoczęciem treningu koniecznie trzeba się nauczyć tego jak zrobić odpowiednią rozgrzewkę. Warto także poznać metody rozciągania po treningu, przez które nasze ciało będzie elastyczniejsze i szybciej się zregeneruje po ćwiczeniach.

Wszystkie te informacje dostępne są u odpowiednich ludzi. Zwykle dobra siłownia ma na swoim stanie trenerów personalnych i instruktorów, którzy zrobią nam odpowiednie wprowadzenie do ćwiczeń. Zależnie od ludzi i miejsc może to być zrobione za darmo w ramach karnetu na siłownię czy odpłatnie. Różnie z tym bywa. Jednak z pewnością nie warto oszczędzać tutaj na wprowadzeniu. Dzięki temu, że nauczymy się odpowiednio ćwiczyć, zyskamy mnóstwo w dłuższym okresie. Dlaczego? Po pierwsze: nie będziemy marnować czasu na siłowni, ćwicząc nieefektywnie. Po drugie: uchronimy się od wszelkich urazów i kontuzji. Złe wykonywanie ćwiczeń może spowodować to, że nasze mięśnie będą nieregularnie się rozrastać. Częstym błędem młodych kulturystów na siłowni jest robienie treningu ciała z pominięciem nóg. Po dłuższym czasie może to dać nam bardzo śmiesznie wyglądającą, nieestetyczną sylwetkę w stylu kurczaka z cienkimi nóżkami.

To, co będziemy ćwiczyć, zależy od nas. Ćwiczenia na klate siłownia ma różne. Możemy wybierać czy wolimy wyciskać sztangę na ławeczce, czy robić pompki z szerokim rozstawem rąk z podwyższeniem nóg. Do wyboru, do koloru. Tak jak było wcześniej wspomniane nie warto skupiać się tylko na jednym miejscu naszego ciała. No, chyba że robimy jakiś specjalistyczny trening, ale gdybyśmy go robili, to musielibyśmy mieć dużą wiedzę na temat treningu.

Wiele osób przychodzi na siłownię i ćwiczy spontanicznie. Niby i tak jest to lepsze od totalnego braku ruchu i ćwiczeń, ale takie niezaplanowane działania mają to do siebie, że bardzo często prowadzą albo do braku efektów, albo do przetrenowania. Dlatego, jeśli przychodzimy na siłownię w jakimś konkretnym celu na przykład: chcemy zrzucić kilka kilogramów lub chcemy nabrać masy mięśniowej – wtedy warto pomyśleć o odpowiednim planie treningowym. Dlaczego go warto mieć? Ponieważ gdy mamy zaplanowane działania to nie działamy na oślep. Wiemy, dokąd zmierzamy. Nasz trening jest efektywny, gdyż ani nie trenujemy za słabo, ani za mocno. W celu ustalenia indywidualnego planu treningowego dla nas warto zasięgnąć informacji u specjalistów. Zarówno mogą to być trenerzy personalni na siłowni, jak i zwykli ludzie, którzy ćwiczą tam i wyglądają na ogarniętych w tej dziedzinie. Zwykle w takich przypadkach będzie to kosztowało jakieś pieniądze. Jednak warto je zapłacić, gdyż przez to możemy zaoszczędzić mnóstwo pieniędzy i czasu.

Natomiast jeśli nie mamy pieniędzy na plan treningowy, to nie ma co rozpaczać! Zawsze jest jakieś sensowne wyjście. Jeśli jesteśmy zdeterminowani to możliwe, że znajdziemy jakąś osobę, która pomoże nam ułożyć plan treningowy za darmo lub za jakieś drobne usługi. Możliwe, że za pomoc w asekuracji podczas wymagających ćwiczeń kulturysta zrewanżuje się nam poprzez stworzenie dla nas planu treningowego. Pamiętajmy jednak aby dopasowywać plan do swoich możliwości i nie kopiować tego, co robią zawodowcy, gdyż takim treningiem moglibyśmy tylko dojść do przetrenowania. Na początek potrzebujemy planu treningowego dla nowicjuszy.

W ostateczności zawsze można znaleźć darmowe plany treningowe w sieci i z nich skorzystać. Kolejna opcja to zdobycie wiedzy, którą także znajdziemy za darmo w sieci oraz w książkach – na podstawie tych informacji możemy ułożyć sami sobie plan treningowy. Jest to najlepsza droga w dłuższym okresie. Większość kulturystów z czasem na siłowni coraz bardziej zagłębia się w ten temat, dzięki czemu mogą tworzyć czy zmieniać swój plan treningowy tak, aby był on jeszcze lepszy. Pasja, jaką jest kulturystyka to ciągłe doskonalenie się. Ne ma tutaj poziomu, na którym nie można byłoby dalej się kształcić i doskonalić. To jest najpiękniejsze w sporcie. Ciągłe dążenie do tego, aby stać się lepszym. Siłownia to miejsce, które warto sprawdzić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here