Domowe konsultacje lekarskie

Nikt nie lubi chorować. Kaszel, katar, podwyższona temperatura i inne dolegliwości to nic przyjemnego. Do tego wizyta u lekarza, która często wiąże się czekaniem w długiej, niekończącej się kolejce innych chorych. Chorób nie da się uniknąć, ale jest sposób, by zminimalizować towarzyszący im dyskomfort.

Lekarz w Twoim domu

Osłabienie organizmu powoduje, że nawet najmniejszy wysiłek wydaje się nie lada wyczynem. Chory często staje przed dylematem: jak dostać się do lekarza, żeby otrzymać pomoc? Prowadzenie samochodu, gdy ma się wysoką temperaturę, nie jest bezpieczne, ze względu na osłabiony refleks i koncentrację. Pozostaje mało komfortowa komunikacja miejska. Co zrobić by uniknąć zarówno kolejek jak też uciążliwej drogi do doktora? Rozwiązanie to lekarskie wizyty domowe.

Lekarskie wizyty domowe

Lekarskie wizyty domowe mają w swojej ofercie towarzystwa ubezpieczeniowe. Usługa ta zapewnia pacjentom ogromny komfort. Nawet gdy kłopotliwe dolegliwości dopadną nas w środku nocy, nie musimy rozważać, czy pojechać na SOR, czy przeczekać do rana, wystarczy kontakt z infolinią i w krótkim czasie możemy skorzystać z pomocy lekarza w naszym domu. Lekarskie wizyty domowe to oferta wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Operatorzy pracują codziennie, przez całą dobę – nawet w weekendy i święta. Jest to duże udogodnienie dla pacjenta. Bez względu na rodzaj dolegliwości czy miejsce zamieszkania może w każdej chwili można skontaktować się z infolinią i otrzymać szybką pomoc.

Konsultacja lekarska obejmuje wywiad i badanie. Podczas wizyty domowej lekarz nie tylko diagnozuje pacjenta, ale przede wszystkim przepisuje odpowiednie leki, wystawia zwolnienie lub jeżeli jest taka potrzeba wypisuje skierowanie na niezbędne badania.

A co z dziećmi?

Jesteś rodzicem i martwisz się, że w razie choroby dziecka nie otrzymasz szybkiej pomocy? Rozwiązanie to lekarskie wizyty domowe. Wizyta specjalisty w domu nie musi obejmować tylko Ciebie. Jest dostępna dla całej Twojej rodziny. Częstą opcją, w przypadku choroby dziecka, jest możliwość konsultacji pediatrycznej. Dostępność takiej usługi zapewni duże poczucie komfortu oraz zredukuje niepotrzebny stres. Wizyta pediatry w domu ma jeszcze jedną, najważniejszą zaletę. Daje dziecku olbrzymie poczucie bezpieczeństwa. Chory maluch nie czeka na pomoc w obcym miejscu, ale jest diagnozowany w swoim pokoju, w pomieszczeniu przez nie lubianym i znanym, co sprawia, że czuje się spokojne i bezpieczne.

Czy wizyta w domu jest droga?

Lekarskie wizyty domowe, często dostępne są w dodatkowych pakietach medycznych. Jeżeli nie posiadasz takiego pakietu, a potrzebujesz natychmiastowej wizyty domowej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ją zamówić. Koszt takiej wizyty jest podobny do tego, jaki musiałbyś ponieść, udając się na prywatną konsultację do internisty.

Lekarskie wizyty domowe dają gwarancję szybkości otrzymywanej pomocy, poczucia komfortu i bezpieczeństwa, jakości – lekarz może poświęcić pacjentowi dużo czasu, wypisać recepty, skierowania czy zwolnienie, a przede wszystkim dają możliwość kontaktu ze specjalistą bez względu na porę dnia czy nocy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here