Wygodna, zdrowa i smaczna - dieta wprost z… pudełka

Diet pudełkowych nie trzeba dziś szczególnie promować – same z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Początkowo kojarzyły się z nowoczesnym stylem życia i… wysokimi kosztami, które ograniczały krąg potencjalnych zainteresowanych. Jednak rosnąca popularność to również większa podaż, dlatego na rynku dietetycznym pojawia się coraz więcej ofert, z których każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Różnorodność, smak i zdrowie

W potocznym rozumieniu nadal pokutuje pogląd, zgodnie z którym zdrowa dieta nie należy do najsmaczniejszych, niezdrowa – wręcz przeciwnie. Podobnie rzecz się ma z racjonalnym żywieniem, czyli jedzeniem mniejszych porcji, ale kilka razy dziennie. Wielu osobom taki sposób żywienia przy szybkim tempie życia wydaje się utopią. I tu pojawia się dieta pudełkowa. Dzięki niej możliwe jest zarówno zdrowe, jak i racjonalne odżywianie, które będzie jednocześnie smaczne.

Co zrobić, aby wybrać najlepszą ofertę diety pudełkowej? Po pierwsze – zwróćmy uwagę, co chcielibyśmy zmienić w żywieniu, jakie są nasze uwarunkowania zdrowotne oraz smakowe. Nie musimy wybierać między zdrowiem i smakiem, jak również liczbą posiłków – wszystkie te elementy zdrowej diety możemy powierzyć firmie, która przygotuje dla nas indywidualne menu, a następnie dostarczy smaczne i pełnowartościowe dania wprost pod nasze drzwi.

Dieta pudełkowa, czyli z czym to się je?

Stwierdziliśmy, że dajemy szansę diecie pudełkowej. Przechodzimy do kolejnego punktu i zaczynamy poszukiwania firmy, której propozycje będą dla nas odpowiednie. Problemem może się okazać bogata oferta, szczególnie w większych miastach.

Czym się kierować przy wyborze firmy cateringowej?

Po pierwsze – zwróćmy uwagę na różnorodność proponowanych programów dietetycznych. Podstawą jest dziś m.in.: dieta dla osób aktywnych fizycznie, dieta wegetariańska, dieta odchudzająca oraz dieta indywidualna (np. zawierająca produkty bezglutenowe).

W menu dziennym powinny znaleźć się podstawowe porcje (śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), a także dodatki, które można zamówić – np. koktajle, sałatki itp. O doświadczeniu firmy i charakterze jej działalności świadczy również oferowanie diet dla klientów szczególnie wymagających (ze względu na prowadzony przez nich tryb życia, ale też upodobania kulinarne). Niezależnie od preferencji i potrzeb – każdy zestaw dzienny powinien być smaczny – inaczej trudno będzie przekonać do walorów zdrowej diety. 

O właściwy dobór składników do każdego programu powinien zadbać dietetyk. Firmy  takie jak Pure&Fresh komponują dietę w sposób indywidualny, biorąc pod uwagę wskazania lekarza, jak również trenera klienta. Każde danie przygotowywane jest ze świeżych składników i dokładnie opisane (wykaz makroskładników). Klienci mają zapewniony szeroki wybór spośród kilkunastu propozycji posiłków sporządzanych w oparciu o kilkaset przepisów z całego świata. 

Stosowanie diety pudełkowej zapewnia regularność w dostarczaniu organizmowi pełnowartościowych składników pokarmowych, co jest warunkiem niezbędnym prowadzenia zdrowego trybu życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here