sen
fot. pexels.com

Problemy ze sen ma bardzo wiele osób. To nie tylko wybudzanie się z samego rana, ale też trudności w zasypianiu. Dowiedz się, jak rozwiązać te problemy i naucz się szybko zasypiać, aby Twój organizm mógł się regenerować!

Zobacz też: https://www.citeam.pl/10-sposobow-na-problemy-ze-snem-relaks-z-filizanka-mleka-kokosowego-i-olejkiem-do-ciala-pomoga-uporac-sie-z-bezsennoscia/

Zdiagnozuj problemy z zasypianiem

W eliminowaniu trudności związanych z zasypianiem i jakościowym snem, bardzo ważne jest to, aby wiedzieć skąd biorą się problemy i umieć je nazwać. Czasem ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że mają problemy z zasypianiem i jakością snu i trudno jest im zdefiniować problem. Jest to jednak bardzo ważne, aby umieć prosto opowiedzieć o problemie. Jeśli ktoś nie potrafi powiedzieć jasno, że jego problem to długotrwałe zasypianie czy też wybudzanie się w nocy. Dopiero wówczas jest możliwie odnalezienie sposobu, który będzie w stanie wyeliminować problem.

Co zrobić, aby szybciej zasypiać?

Jednym z problemów związanych ze snem jest trudność w zasypianiu. Tak naprawdę rozwiązanie problemu z zasypianiem może być jednocześnie rozwiązaniem problemu z wybudzaniem się w nocy. 

Jeśli chodzi o skuteczne zasypianie, to pamiętaj, że tak naprawdę higiena całego dnia wpływa na to, że zasypianie będzie zdecydowanie szybsze. Zwróć zawsze uwagę na to, jak wyglądają ostatnie 2-5 godzin przed snem. Zrezygnuj już wtedy z kawy czy innych napojów z kofeiną lub pobudzających, ponieważ kofeina wydzielana w organizmie będzie bardzo wpływać na to, że będziesz mieć problemy z zaśnięciem. Trudno będzie Ci się wyciszyć.

Inna rzecz, na którą należy zwrócić uwagę to światło ze smartfona. Pamiętaj, aby odłożyć telefon na kilka godzin przed pójściem spać. Wówczas Twoje oczy odpoczną, ale też umysł nie będzie generował endorfin, które mogą utrudniać zasypianie. Inne elementy, na które warto zwrócić uwagę to wywietrzony pokój i świeża pościel.

Przeczytaj też: http://www.frywolna.pl/kombucha-co-powinienes-wiedziec-o-napoju-dbajacym-o-flore-bakteryjna/ 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here