Jak trenować biceps?

Siłownia jest to miejsce, gdzie rzeźbi się swoje ciało. Taka ogólna opinia panuje wśród ludzi. Jednak nie zawsze tak jest, ponieważ bardzo często osoby, które tam chodzą muszą najpierw zbudować odpowiednią ilość mięśni, żeby następnie dopiero zacząć je rzeźbić i pokazać je na plaży. Jest to bardzo trudna rzecz i przede wszystkim czasochłonna. Jeśli ktoś już kiedyś chodził na siłownie to wie, że to nie dzieje się z dnia na dzień i bardzo często wiele osób po prostu odpada z tego życia. Na siłowni zazwyczaj zostają osoby, które naprawdę do czegoś dążą i ich życie jest przede wszystkim przesiąknięte tym sportem. Jest to bardzo żmudne i długotrwałe zajęcie, ale efekt końcowy jest na pewno tego warty. Jeśli jest ktoś osobą, która chce zacząć chodzić na siłownie to jeśli nie znajomego, który już chodzi to będzie jej naprawdę trudno utrzymać się na samym początku, ponieważ siłownia odmienia całe życie i nie jest to takie proste żeby tam chodzić i nie wypaść z obiegu. Jeśli jednak ktoś się wkręci to i samemu może bez problemu ćwiczyć i mieć bardzo dobre efekty, bo tak jak w internecie można znaleźć masę wskazówek na to jak zbudować masę mięśniową, a także co jeść, żeby dobrze wyglądać tak najlepszym efektem będzie po prostu regularność, jeśli ktoś będzie długo chodził na siłownie regularnie to mógłby praktycznie nic nie robić z dietą i życiem doczesnym, a wyglądać będzie i tak dobrze, dlatego bardzo często trenerzy na samym początku przygody z siłownią nic nie narzucają, a przede wszystkim chodzi im o to żeby młodzi adepci wkręcili się w ten sport, a następnie zostali tam na długie lata.

Jakie ćwiczenia wykonywać na siłowni
Można znaleźć na siłowni główne partie mięśniowe i są to:
– plecy,
– barki,
– nogi,
– biceps,
– łapy.
Łapy można jeszcze podzielić na biceps, czyli ta partia, która przykuwa zawsze największą uwagę i to zazwyczaj kobiet, a także na triceps. Jest to mięsień trochę bardziej schowany, jednak jest on również bardzo estetycznie wyglądający jeśli jest odpowiednio zrobiony i warto go ćwiczyć tak samo często jak biceps. Ciekawostką jest fakt, że to właśnie triceps zajmuje 70% powierzchni ręki, a biceps tylko 30%, a i tak się przyjęło, że jeśli ktoś ma dużą rękę to ma duży biceps, co nie jest jak widać do końca prawdą ale bardzo często ciężko zmienić utarte schematy w ludzkich głowach.

Ćwiczenia na biceps siłownia
Jeśli chodzi o ćwiczenia na tę partię mięśniową to jest ich naprawdę wiele i raczej nie ma sensu wszystkich wypisywać, ponieważ jest bardzo dużo stron, gdzie można dokładnie znaleźć jak wykonywać dane ćwiczenie. Jednak warto zainteresować się tematem jakim jest budowa tego mięśnia, a także jak go ćwiczyć żeby mieć jak najlepsze efekty, ponieważ nie każdy mięsień lubi to samo i warto jeśli ktoś chodzi na siłownie to żeby zainteresował się tematem jak działa ludzki organizm oraz czego mu potrzeba do jak najlepszego i najszybszego wzrostu. Nawet nie chodzi tutaj żeby się do tego wszystkiego stosować ale żeby jednak wiedzieć jak coś działa i mieć świadomość, że dany ruch może spowodować to i tamto.
Biceps jest to partia dość mała. Jedna z najmniejszych patrząc na to jak ludzie ćwiczą na siłowni i dlatego bardzo często ludzie wykonują na tę partię po 4-5 ćwiczeń jak na przykład na nogi. Gdzie w porównaniu bicepsa do nóg widać ogromną różnicę nie tylko w wielkości danych mięśni ale także w ich ilości. Co ciekawe biceps utarł się nie tylko w głowach osób, które nie chodzą na siłownie ale także w głowach osób, które ćwiczą dość regularnie tak że jeśli się go nie ćwiczy to on nie rośnie, co oczywiście jest błędem. Biceps jest to partia dość mała i jest ona ćwiczona bardzo mocno wraz z innymi mięśniami. Można bardzo mocno przećwiczyć biceps na przykład podczas podciągania podchwytem albo podczas wiosłowania sztangą w opadzie tułowia. Ćwiczenia te są z pozoru na plecy, jednak ćwiczenia wielostawowe, bo tak trzeba je nazwać mają to do siebie, że bardzo często biorą w nich udział także partie poboczne, jak na przykład w tym wypadku plecy i biceps. Jeśli ktoś będzie źle wykonywał dane ćwiczenie to może dojść do tego, że biceps będzie bardziej przetrenowany od pleców, jednak odpowiednia technika danego ćwiczenia jest to temat jeszcze bardziej złożony i najlepiej jeśli wyjaśni ją trener na siłowni. Następnie jeśli biceps jest trenowany nie tylko na treningu skierowanym tylko dla niego ale także kiedy indziej to nie warto robić na niego tak dużo ćwiczeń, ponieważ jest to mała partia i regeneruje się ona dość szybko jednak robienie większej ilości ćwiczeń i serii nie zawsze przynosi od razu dużo lepsze efekty.
Najważniejsze podejście do bicepsa jest takie, że musi być on przetrenowany w każdej płaszczyźnie. Jak to powiedzieć żeby każdy zrozumiał, najlepiej będzie to opisać. Biceps można trenować z łokciem wysuniętym przed tułów, a także z łokciem znajdującym się za linią tułowia. Ostatnią opcją jest trenowanie bicepsa wtedy gdy znajduje się on w linii z tułowiem. Dlatego będą to najlepsze ćwiczenia. Przykładem takich ćwiczeń mogą być:
– ćwiczenie na biceps w linii z tułowiem- jest to uginanie sztangielek albo sztangi. Jest to dość proste ćwiczenie i robione przez bardzo dużo osób, ponieważ ono buduje przede wszystkim siłę mięśnia, można założyć naprawdę duży ciężar, który pozwoli na wygenerowanie większej objętości na treningu,
– ćwiczenia na biceps za linią tułowia- w tym celu warto wykorzystać ławkę i się na niej położyć na plecach. Ławka powinna być ustawiona pod kątem około 30 stopni. Następnie opuścić swobodnie ręce i ściągnąć łopatki, a następnie zacząć je uginać, ten rodzaj ćwiczenia będzie atakował biceps pod innym kątem,
– ćwiczenia na biceps przed linią tułowia- można w tym celu wykorzystać takie urządzenia jak modlitewnik. Jest to urządzenie na którym można swobodnie położyć ręce i zacząć je uginać z jakimś ciężarem. Oczywiście ciężar trzeba zwiększać co jakiś czas żeby dać nowy bodziec dla mięśni i dać im szansę na wzrost. Te 3 ćwiczenia powinny w zupełności wystarczyć żeby dobrze ćwiczyć biceps.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here