Jak przebiega ciąża?

Planując ciążę często zastanawiamy się jak faktycznie ten przebieg ciąży wygląda. Wiele informacji jest dostępnych w internecie, jednak każda kobieta marzy, by wreszcie sama móc się o tym przekonać. Przebieg ciąży kobiety jest bardzo indywidualny i zależy od wielu czynników. Takim czynnikiem, niezwykle ważnym, jest chociażby wcześniejszy stan zdrowia kobiety, waga, przyjmowane leki. To wpływa na przebieg ciąży i decyduje czy możemy ją nazwać najpiękniejszym okresem w życiu kobiety, czy też przeciwnie.

Nie ma co się oszukiwać, ciąża to bardzo trudny i wymagający okres. Przebieg ciąży może wyczerpać kobietę. Nie ma w tym nic dziwnego. Ciążowy brzuch bywa bardzo ciężki, a kręgosłup może się w końcu zbuntować. Warto poczytać sobie jakie są możliwe dolegliwości ciążowe, bowiem nie każda kobieta będzie gotowa na codziennie wymioty. Tak, wymioty to najmniej ulubiona dolegliwość. Dodajmy do tego ucisk na pęcherz. Mieszanka wybuchowa, prawda? Niestety, te z pozoru magiczne dziewięć miesięcy obfituje takie niespodzianki. Warto zdawać sobie z nich sprawę, by potem w razie ewentualnej ciąży nie być zaskoczoną tymi dolegliwościami. Mimo, że poród to najcięższa chwila kończąca ciążę, to nie zawsze ciąża może przebiec lżej. Jeżeli chorujemy, to zajście w ciąże i jej utrzymanie może dodatkowo obciążyć organizm i spowodować spadek samopoczucia. Jeżeli przed ciążą borykaliśmy się z nadwagą lub otyłością to trudniej będzie nam się poruszać w ciąży. Nie oszukujmy się, ciąża potrafi wykończyć, a co dopiero wtedy, kiedy przed nią nie grzeszyliśmy sprawnością. Bardzo często po dowiedzeniu się o tym błogosławionym stanie musimy odstawić wcześniej spożywane leki. To również może obniżyć nasze samopoczucie w ciąży.

Zatem jaki jest prawidłowy przebieg ciąży, od momentu ujrzenia dwóch magicznych kresek? Z pewnością najpierw pojawia się senność i ból piersi, które w późniejszych etapach ciąży mogą powiększyć się nawet o kilka rozmiarów! Następnie bardzo zmieniają się smaki i może się okazać, że wcześniej ulubione potrawy staną nam w gardle. Właśnie wtedy zaczyna się etap mdłości i wymiotów. To nic niepokojącego! Już niedługo po wystąpieniu pierwszych objawów można zauważyć stwardnienie dolnej części brzucha i jego lekkie zaokrąglenie. To właśnie tam rozwija się maluszek. Bóle brzucha, oczywiście te o umiarkowanym nasileniu są całkowicie normalne. Jeżeli jednak nas niepokoją, skontaktujmy się z lekarzem lub wybierzmy się na izbę przyjęć. Zdrowie dziecka jest najważniejsze. Warto zauważać nawet jak najmniejsze odchylenia od normy, jeśli chodzi o dolegliwości bólowe. Zwiększona wydzielina to również coś normalnego. Pamiętajmy, by obserwować jej kolor. Domieszka krwi powinna być znakiem do niezwłocznego kontaktu z lekarzem! To większość objawów, jeśli chodzi o przebieg ciąży. Warto mieć na uwadze to, że każda kobieta jest inna. To, że Tobie biust nie urósł o dwa rozmiary, nie znaczy, że masz czuć się gorsza czy zaniepokojona! Przebieg ciąży to wielokierunkowe pojęcie. Właśnie dlatego nigdzie nie znajdziemy instrukcji jak krok po kroku przebiega. Kobiecy organizm płata figle. Może gdyby nie brak miesiączki, niektóre z nas nawet by nie poczuły że pod ich sercem rozwija się mały człowiek? Bardzo ważną radą, jeśli chodzi o przebieg ciąży, jest to, by nie nastawiać się, na to, że będzie on łagodny i usłany samymi szczęśliwymi chwilami. Nie nastawiajmy się również w drugą stronę! Negatywne myślenie wcale nam nie pomoże. Oczekujmy rozwoju ciąży w spokoju. Dlaczego spokój jest tak ważny? Stres zwiększa ryzyko poronienia, a nawet przedwczesnego porodu! Właśnie dlatego tak ważne jest dbanie o komfort fizyczny i psychiczny od momentu informacji o ciąży. Spokojna i szczęśliwa mama to spokojny i zadowolony maluszek! Tylko spokój pozwoli bezpiecznie dotrwać do końcówki tych niesamowitych miesięcy. Do momentu spotkania dzieli nas tak niewiele.

Zdrowie dziecka to największy cel każdej przyszłej mamy. Hormony odpowiadające za instynkt macierzyński z pewnością idealnie pokierują rozsądkiem kobiety i pozwolą jej bezpiecznie i spokojnie dotrwać do porodu.

Warto zaznajomić się z poradnikami dla przyszłych mam. Tam znajdziemy wiele przydatnych informacji, jeżeli interesuje nas przebieg ciąży. Dzięki nim poznamy opinie innych mam, wymienimy się doświadczeniami. To pomoże nam nabrać pewności i spokoju. Kto zrozumie nas lepiej niż druga kobieta w ciąży lub mama innego malucha?

Jeśli planujemy ciążę zabierzmy się do przygotowania już dziś. Warto od początku wiedzieć z jakim poświęceniem się ona wiąże. Początkowymi działaniami powinno być wykonanie badań krwi, przejście na zdrowsze odżywianie. Dzięki temu lżej zniesiemy okres ciąży, a być może szybciej w nią zajdziemy? Tylko zdrowy organizm pozwoli na powitanie potomka.

Jeśli mamy wątpliwości jak wygląda przebieg ciąży zapoznajmy się z tym materiałem już dziś. Rola matki, to najważniejsza rola w życiu każdej kobiety. Warto do niej przygotować się jak najlepiej. Włożony trud opłaci się nam o wiele bardziej niż myślimy. Praca matki jest najbardziej opłacalną pracą wszechświata. A dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Wynagrodzenie matki wypłacane jest w postaci czystej i bezinteresownej miłości. Właśnie to czyni ciąże wyjątkowym!

Dbajmy o więź emocjonalną nawet z nienarodzonym jeszcze dzieciątkiem. To sprawi, że nasze macierzyństwo będzie wypełnione miłością i szczęśliwym czasem spędzonym razem. Przebieg ciąży, w porównaniu ze szczęściem, jakie otrzymamy na jego końcu to sprawa tak naprawdę nieistotna. Wiele kobiet jest w stanie wycierpieć katusze, tylko dlatego, że ich chęć posiadania dziecka jest ogromna.

Nie martw się, jeśli przebieg Twojej ciąży jest trudny. Czas w końcu minie, a gwarantuję, że zapomnisz o wszystkich złych chwilach, kiedy ciąża zakończy się. Dopiero wtedy rozpocznie się najlepsza przygoda Twojego życia. Uśmiech dziecka wynagrodzi każde złe samopoczucie spowodowane wymiotami, bólem kręgosłupa, brzucha. Nie wierzysz? Już niedługo przekonasz się sama, że dziecko to najpiękniejszy dar od Boga.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here