Dodatkowe skurcze serca - poważne schorzenie

Praktycznie każda kobieta, która zachodzi w ciążę, jest z tego powodu bardzo szczęśliwa. Ma mnóstwo powodów do radości, a razem z nią cieszą się jej bliscy. Także jej partner nie posiada się z radości, bo oboje dali życie dziecku i wspólnie będą się cieszyć ciążą, porodem i wychowaniem dziecka. Ciąża jest niezwykłym momentem w życiu całej rodziny, wszyscy bardzo się nią emocjonują i nie mogą się już doczekać momentu gdy na świecie pojawi się maluszek. W czasie ciąży kobieta może cierpieć na różne mniej i bardziej dokuczliwe dolegliwości, ale moment gdy na świecie pojawia się jej dziecko, wszystko jej wynagradza.
Ciąża i jej konsekwencje dla ciała
Mimo, że ciąża jest cudownym okresem w życiu kobiety, to trzeba jednak stwierdzić, że ciało kobiety mocno się w ciąży zmienia i trzeba wielu miesięcy, by wróciło ono do formy z przed ciąży. Przede wszystkim u kobiety pozostaje wiele nadmiernych kilogramów, które jednak nie koniecznie zostają na stałe. Wystarczy odpowiednia dieta, która nie zaszkodzi dziecku w czasie karmienia piersią, dużo ruchu, szczególnie na spacerach z wózkiem, a na pewno już po krótkim czasie można liczyć na to, że nadmierne kilogramy, które są naturalną pozostałością po ciąży, szybko znikną. Często też na ciele przyszłej mamy pojawiają się rozstępy. To największa bolączka kobiet, której niestety rzadko się da całkowicie uniknąć. Można jednak je zminimalizować w dużym stopniu, stosując już od pierwszych miesięcy ciąży, odpowiednie kosmetyki pielęgnacyjne przeciwko rozstępom, oczywiście przeznaczone dla kobiet w ciąży. Są one całkowicie bezpieczne dla mamy i jej malucha w brzuchu, warto więc po nie sięgnąć, tym bardziej, że dużo nie kosztują. Z pewnością opłaca się też sięgnąć po oliwkę dziecięcą, która codziennie wmasowywana w najbardziej narażone partie ciała na rozstępy w ciąży, pozwoli ich uniknąć. Ma ona przyjemny zapach i łatwo się wmasowuje, dzięki niej można też wykonać delikatny masaż brzucha i nie tylko, do czego warto zachęcić swojego partnera. Najbardziej narażone na rozstępy są oczywiście partie brzucha, a także uda, piersi i niejednokrotnie również ramiona. Wiele też zależy od ilości kilogramów, które się przybierze w ciąży, czym jest ich więcej, tym większe ryzyko pojawienia się rozstępów.
Kolejną przykrą konsekwencją dla wielu kobiet, są obwisłe piersi. Trudno jest tego uniknąć, jeśli przez dłuższy czas karmi się swoje maleństwo piersią. Jednak dla dziecka jest to najlepsze co może zyskać, dostaje wszystkie niezbędne dla jego wzrostu witaminy i składniki odżywcze, dzięki którym dobrze się rozwija. Ponadto podczas karmienia, wytwarza się specyficzna więź między dzieckiem a jego matką. Jest to wyjątkowa chwila dla ich obojga. Warto więc się poświęcić i nie martwić się obwisłymi piersiami po karmieniu, bo kiedy już się odstawi dziecko od piersi, można zacząć wykonywać ćwiczenia, które z powrotem ujędrnią te partie ciała, które straciły swoją jędrność, czyli głównie piersi.
Inne konsekwencje porodu
Jedną z najczęstszych konsekwencji niedawno przebytego porodu, jest zanim miesiączki. O ile w czasie połogu, kobieta może krwawić nawet do 6 tygodni, czyli przez cały okres trwania połogu, to później naturalna miesiączka po porodzie może całkowicie zaniknąć na wiele miesięcy. Zwykle pojawia się ona po około 6 miesiącach po porodzie, jednak niejednokrotnie pojawia się ona dopiero po okresie jednego roku. Pierwsze miesiączki po porodzie są też dosyć skąpe i trwają bardzo krótko, więc nie jednokrotnie są mylone z plamieniami. Dłuższy czas też trwa uregulowanie okresu i nie ma w tym nic dziwnego, przez nawet dwa lata po porodzie, miesiączka może być nieregularna i pojawiać się w najmniej oczekiwanych momentach. Nie ma żadnych powodów do niepokoju z tej racji, każda kobieta ma inny organizm i inaczej się on regeneruje po ciąży i porodzie i inny czas jej to zajmuje.
Każda kobieta potrzebuje dużo czasu na to, by dojść do siebie po ciąży i porodzie. Sam poród jest ogromnym wysiłkiem dla jej organizmu, dlatego organizm musi dobrze wypocząć i się zregenerować. Podczas porodu kobieta odczuwa silny ból, ma też do czynienia z różnymi aspektami, które nie koniecznie są dla niej przyjemne a niestety wiążą się z samym porodem. Także sam połóg nie jest łatwym okresem w życiu kobiety. Nieustanne krwawienie, bóle powracającej do swojego naturalnego stanu macicy, bolesność piersi przy karmieniu, zmienne nastroje, które mogą denerwować resztę domowników, to wszystko może czasem powodować zniechęcenie i złe samopoczucie. Dlatego trzeba każdej kobiecie po porodzie zapewnić jak najwięcej pomocy przy dziecku, by miała ona także czas na spokojny wypoczynek i relaks. Trzeba też zadbać o jej dobre samopoczucie, spędzając z nią czasu na rozmowach, wyciągając ją na spacery itp. Dzięki temu szybciej dojdzie ona do siebie i będzie się mogła cieszyć okresem macierzyństwa i patrzeć jak jej dziecko rośnie i rozwija się. Tylko szczęśliwa matka zapewni szczęśliwe dzieciństwo swojemu dziecku, dlatego pomoc dla niej jest niezbędna, a już zwłaszcza w pierwszych dniach po porodzie, tuż po powrocie do domu ze szpitala. Oczywiście największa pomoc powinna być ze strony partnera, ale także innych członków rodziny, rodziców, dziadków, rodzeństwo a także przyjaciół, bo i na nich się powinno liczyć w razie potrzeby.
Mimo jednak, że każda kobieta w mniejszym lub w większym stopniu zdaje sobie sprawę z tego co ją czeka w czasie ciąży, porodu i połogu, to i tak każda jedna, chce się poświęcić, by spełnić się jako kobieta i postępować zgodnie ze swoim instynktem macierzyńskim. Większość kobiet pragnie zostać matką co najmniej raz, a czasami kilka razy, to już zależy od indywidualnych preferencji i oczekiwań od życia. Dzieci są spełnieniem marzeń o dużej rodzinie dla wielu ludzi. Dlatego mało kto martwi się tym, że ciąża może być uciążliwa, że poród bolesny a połóg długi, każdy cieszy się na to, że będzie mieć dziecko, bo to jest najważniejsze, a najmniej przyjemne aspekty z tym związane, szybko się zapomina, bo są najmniej istotne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here