Ćwiczenia na siłowni

Wiele osób chce się odchudzić i dlatego wybierają się na siłownie, jest to zazwyczaj z tego względu, że chcą się zacząć podobać mężczyzną albo samym sobie. Nie warto uogólniać jednak zazwyczaj tak jest. Siłownia jest to dobre miejsce dla osób, które chcą się odchudzić i zazwyczaj kobiet, które jednak bardziej tego chcą. Dla kobiet na siłowni można znaleźć bardzo dużo zajęć, gdzie mogą one wejść na daną godzinę z trenerką i będą tam po prostu ćwiczyły to co zostanie im narzucone. Mężczyźni zazwyczaj wolą po prostu ćwiczyć na siłowni na wolnych ciężarach, czyli tam gdzie po prostu podnosi się sztangę lub sztangielki i nimi się ćwiczy. Tak to zazwyczaj wygląda na siłowni i nie są to żadne stereotypy. Oczywiście są dziewczyny, które ćwiczą razem z chłopakami i nawet się świetnie dogadują, ponieważ ten sport jest dla wszystkich ale ogólnie większość osób preferuje chodzenie na zajęcia i możliwość zapisywania się na nie. Panuje tam trochę inna atmosfera niż na całej siłowni, a także zazwyczaj chodzą te same osoby, więc mogą powstawać relacje między dziewczynami, które mają wspólny cel lub lubią po prostu aktywnie spędzać czas.

Zajęcia, które najczęściej można spotkać na siłowni
Można wejść na siłownie albo na ich stronę i sprawdzić co mają w swojej ofercie. Może być to pierwszy krok do schudnięcia albo do nowych znajomości, których na siłowni powstaje naprawdę bardzo dużo, a nie raz się zdarza, że po jakimś spotkaniu chłopak i dziewczyna zostają parą, ze wspólną pasją jaką jest siłownia. Jednak wracając do tematu siłownia oferuje ćwiczenia dla kobiet, gdzie na oddzielnej sali mogą sobie one ćwiczyć bez skrępowania i najczęściej można spotkać tam takie ćwiczenia jak:
1. Trening bokserski na siłowni
Tutaj niestety ale będzie trzeba rozbić to na chłopaków i dziewczyny. Oczywiście mogą oni ćwiczyć razem, jednak jeśli poziom zaawansowania będzie najwyższy i jednych i drugich to może wyjść z tego coś niemiłego i to zazwyczaj dla kobiet. Boks jest to sport gdzie kondycja odgrywa najważniejszą rolę i niestety albo na szczęście ale trzeba tam bardzo dużo biegać. Dlatego właśnie siłownie dodają do swoich repertuarów coś takiego jak trening bokserski. Jeśli chodzi o mężczyzn to jest to zwykły trening bokserski z sparingami i różnymi zadaniami, które muszą oni wykonywać będąc na treningu.
Jeśli jednak chodzi o kobiety to jest to zazwyczaj trening całego ciała z elementami bokserskimi, a co za tym idzie poznają one trochę tego co jest w tym sporcie najpiękniejsze jednak nie będą biły się nie wiadomo jak dobrze. Jest to przede wszystkim trening, który ma na celu to żeby zrzuciły one zbędne kilogramy. Czyli bardzo dużo ćwiczeń kondycyjnych i bardzo wysokie tętno podczas ich wykonywania, a ćwiczenia w parach tylko wzmaga konkurencje, która jeszcze bardziej motywuje do lepszej pracy.

2. Yoga
Można ją spotkać na siłowni i jest to zazwyczaj rodzaj sportu, który ma na celu wyciszenie organizmu. Jest on stosowany dla wszystkich, osób które mają zabiegany styl życia i chcą po pracy pójść się wyciszyć. Jest to związane z wchodzeniem w różne stany i lepiej być na to wszystko przygotowanym i poczytać trochę więcej o tym sporcie zanim się na niego pójdzie pierwszy raz żeby się nie zaskoczyć jak to wszystko wygląda. Jest to zazwyczaj bardzo ciekawe doznanie i naprawdę jeśli ktoś nie był to musi się wybrać na yogę, ponieważ pozwala to poznać samego siebie i zagłębić się trochę w swoją duszę, a co za tym idzie być lepszym człowiekiem. Chodzenie na yoge tak samo jak siłownia zacieśnia relację między osobami, które można tam spotkać, ponieważ nie jest to dość codzienna praktyka i właśnie takie niecodzienne rzeczy zazwyczaj łącza ludzi, którzy je uprawiają.

3. Wzmocnij uda i brzuch
Są to ćwiczenia gdzie bazuje się na ćwiczeniach na brzuch i pośladki, czyli to co kobiety najbardziej kochają i to czego potrzebują, a siłownia im po prostu odpowiada na ich zapotrzebowanie. Są to ćwiczenia, które co prawda nie spalą tłuszczu z tych miejsc, ponieważ tłuszcz jest zazwyczaj spalany równomiernie z całego ciała, dopiero pod koniec zaczyna się trochę to kręcić i nie wiadomo skąd zacznie się spalać szybciej a skąd później. Jednak jeśli chodzi o cały zamysł to chodzi tutaj przede wszystkim o dobrą zabawę, a także o to żeby budować mięśnie na brzuchu i pośladach, ponieważ jeśli będą się one znajdowały pod tłuszczem, a będą rosły to te miejsca będą większe. Także inne zastosowanie jakie można przypisać temu rodzajowi ćwiczeń to to, że jeśli jakaś dziewczyna schudnie albo już jest chuda to pokażą się jej mięśnie, które będą budowane własnie na tego rodzaju ćwiczeń, dlatego warto na nie chodzić i wzmacniać to co najważniejsze jednak trzeba także pamiętać o drugiej stronie medalu i trzeba dbać o całe ciało, ponieważ harmonijny wzrost całego ciała to najlepsze co może je spotkać.

4. Trampoliny
Jest to nowość na rynku i nie wszystkie siłownie mają to w swojej ofercie, jednak zabawa i ilość kalorii, którą można spalić podczas tych ćwiczeń jest naprawdę imponująca. Już podczas pierwszych ćwiczeń można spalić prawie 800kcal, a jest to naprawdę duża suma. Jedna czekolada to około 500kcal, więc spalenie 1,5 czekolady to naprawdę duży wysiłek. Jednak nie warto przekładać spalone kalorie na słodycze, ponieważ wtedy zazwyczaj osoby, które są z siebie dumne że spaliły taką ilość kalorii idą do sklepu kupują sobie czekoladę, a w tym sporcie chodzi o to żeby spalić te kalorie i trzymać się diety. Tak żeby te ćwiczenia i ten wysiłek nie poszedł na marne, bo co z tego, że ktoś spali dużą ilość kalorii jak zaraz uda się do sklepu i zje słodycze na taką samą ilość kalorii, skoro chce się odchudzić. Wtedy równie dobrze taka osoba mogłaby leżeć w łóżko nic nie zrobić i nie zjeść tych słodyczy, a wyszłoby na to samo. Dlatego tak ważne są wybory, które dokonuje się podczas ćwiczeń na siłowni, a także diety. Udanie się do dietetyka i trenera personalnego to naprawdę ważna sprawa, bo te osoby pomogą uświadomić tych, którzy nie mają zbyt dużego pojęcia o siłowni, a także diecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here